Wonga DOŚWIADCZENIA

Dostawca Wonga

 • Atrakcyjny Program Korzyści – zniżki nawet 45%
 • Okres spłaty chwilówek do 60 dni
 • Wszystkie formalności bez wychodzenia z domu
 • Pierwsza pożyczka za tylko 10 złotych

 

Na rynku usług finansowych nie brakuje firm, które chcą zarobić na udzielaniu szybkich pożyczek a wciąż pojawiają się kolejne. Nic dziwnego, na brak klientów nie można bowiem narzekać a dla wielu osób ta forma pozyskania gotówki, to niestety jedyne rozwiązanie.Firmy pożyczkowe agresywnie konkurują o każdego potencjalnego klienta prześcigając się w tworzeniu coraz to nowych ofert i promocji. W tym wyścigu niewątpliwie wyróżnia się kilka przedsiębiorstw, które dzięki długiej obecności na rynku zdołały już sobie wypracować odpowiednią renomę. Jedną z nich jest Wonga opinie o której zazwyczaj są pozytywne.

Platform Wonga

Wonga to firma wielokrotnie nagradzana w branży internetowych usług finansowych. Jej specjalizacją są krótkoterminowe i ratalne pożyczki online. Swoją działalność Wonga rozpoczęła w 2007 roku w Wielkiej Brytanii a obecnie świadczy usługi w kilku krajach na trzech kontynentach.

W Polsce w ramach oferty Wonga klient może liczyć na pożyczkę krótkoterminową w wysokości do 1500 złotych oraz ratalną na maksymalną kwotę 10 tys. złotych. Okres spłaty tych pierwszych nie może przekroczyć 60 dni a te drugie zawierane są na maksymalnie 24 miesiące. Aby uzyskać pożyczkę, należy skorzystać z serwisu internetowego a stali klienci mogą również korzystać z obsługi telefonicznej.

Wady i zalety

 • Plusy

  • Długi czas spłaty pożyczki – nawet 60 dni
  • Stosunkowo wysoka kwota pożyczki ratalnej wynosząca 10 tys. złotych
  • Telefoniczna możliwość brania pożyczki dla stałych klientów
  • Zautomatyzowany proces udzielania pożyczki – całkowicie online
  • Atrakcyjny Program Korzyści ze zniżkami nawet 45%
 • Minusy

  • Dość niska kwota pożyczek krótkoterminowych – max 1500 złotych
  • Stosunkowo niska kwota nawet dla klientów stałych

Za i przeciw

Firma Wonga oferuje możliwość uzyskania pożyczki nawet bez wychodzenia z domu. Cały proces odbywa się za pośrednictwem Internetu a stali klienci mogą liczyć również na opcję brania pożyczki drogą telefoniczną. Dzięki temu cały proces jest prosty, szybki i nie wymaga dodatkowej biurokracji, dzięki czemu jest naprawdę przyjazny dla każdego klienta, nawet tego, którego umiejętności korzystania z komputera i Internetu są podstawowe. To bardzo ważne w dobie digitalizacji i stanowi nie wątpliwy atut serwisu.

Mówiąc o ofercie, nie sposób nie wspomnieć o możliwości skorzystania z pożyczek ratalnych, które stanowią alternatywę dla popularnych „chwilówek”. Wonga oferuje kwotę nawet 10 tys. złotych z 24-miesięcznym okresem spłaty, w trakcie którego koszt każdej kolejnej raty zależy od tzw. segmentu w Programie Korzyści. Jest to rodzaj programu lojalnościowego, który nagradza klientów spłacających swoje zobowiązanie na czas a także pomagających promować serwis. Ów program to niewątpliwie ciekawa forma promocji, atrakcyjna dla klientów i korzystna dla Wonga.

Wchodząc na coraz wyższe segmentu Programu Korzyści, klient może liczyć na zniżki od 26% nawet do 45%.
Serwis internetowy przygotowany przez Wonga jest prosty, przyjazny i łatwy w obsłudze. Podane w nim informacje są czytelne i przystępne a formularze elektroniczne trywialne w obsłudze. Całość sprawia, że można go postawić za wzór dla innych tego typu stron internetowych, które nie zawsze są tak dobrze przygotowane. Warto dodać, że stali klienci firmy nie muszą nawet korzystać z niego – wystarczy, że zadzwonią na dedykowaną infolinię a wszystkie formalności załatwią telefonicznie z konsultantem.

Pamiętać jednak trzeba, że oprócz niewątpliwych zalet, Wonga ma też wady. Do takich z całą pewnością zaliczyć należy dość niską kwotę pożyczki krótkoterminowej. Mimo że krótki termin w przypadku Wonga wynosi aż 60 dni, co jest jednym z dłuższych okresów w porównaniu do ofert innych firm i stanowi niewątpliwy magnes na klientów, to jednak kwotę w wysokości 1500 złotych trzeba uznać za niską. Na rynku nie brakuje możliwości wzięcia pożyczki na zdecydowanie większe sumy i to nawet z krótszym okresem spłaty.

Dlatego jeżeli komuś zależy na wyższej kwocie a nie chce korzystać z pożyczki ratalnej, to z pewnością będzie musiał poszukać innej firmy. Zaznaczyć tutaj należy, że limit 1500 złoty dotyczy tylko nowych klientów. Stali klienci, którzy wywiązują się ze swoich zobowiązań w terminie, mogą liczyć na wyższe kwoty – górna granica to 2500 złotych. Nie jest to oczywiście najwyższa oferta na rynku a można ją uznać za przeciętną, nie mniej jednak prezentuje się na pewno lepiej niż kwota początkowa.

Informacje o firmie

Jak już wspomniano na początku, firma została założona w Wielkiej Brytanii. W Polsce siedziba Wonga znajduje się we Warszawie. Pełne dane firmy:

Wonga.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Żaryna 2B, bud. D, 02-593 Warszawa, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000412352, NIP 1132853869, REGON 146025969 i z kapitałem zakładowym w wysokości 10.000.000,00 zł.
Tel: +48 22 388 88 88
Kom: +48 660 168 100
Biuro Obsługi Klienta jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 22:00, w soboty i w niedziele od 09:00 do 17:00 (z wyjątkiem świąt państwowych).

Wymagania przy pożyczce

Wnioskowanie o pożyczkę w serwisie Wonga jest bardzo łatwe i nie będzie stanowić problemu nawet dla osób, które mają podstawowe umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Wystarczy wejść na internetową stronę firmy, wybrać żądaną kwotę oraz okres spłaty i wypełnić elektroniczny wniosek, do czego warto mieć pod ręką dowód osobisty, telefon komórkowy oraz numer konta bankowego, na który ma zostać przelana pożyczka.

Na podstawie wniosku podejmowana jest decyzja, czy spłata pożyczki nie będzie przypadkiem zbyt dużym obciążeniem dla danego klienta. Wonga bowiem przestrzega Zasad Dobrych Praktyk Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, gdyż dba o swój wizerunek odpowiedzialnego pożyczkodawcy. Przy składaniu wniosku należy także potwierdzić swoje dane osobowe poprzez wykonanie przelewu na kwotę 10 groszy na rachunek firmy.

Pożyczki udzielane są wyłącznie obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej, którzy legitymują się ważnym dowodem osobistym. Konieczne jest posiadanie własnego numeru telefonu komórkowego oraz, jak już wyżej wspomniano, rachunku bankowego prowadzonego w polskim banku.

Oferta

Główną ofertę firmy stanowi pożyczka krótkoterminowa zawierana na okres maksymalnie 60 dni, gdzie kwota wynosi 1500 złotych dla nowych klientów i do 2500 złotych dla stałych użytkowników serwisu. Oprócz tego Wonga przygotowała alternatywę dla tzw. „chwilówek” w postaci pożyczki na raty. Okres spłaty zobowiązania wynosi 24 miesiące a maksymalna kwota, którą można pożyczyć, to 10 tys. złotych. Wonga, aby przyciągnąć jak największą ilość klientów do swojej oferty, proponuje również liczne promocje. Każdy nowy klient zawierający pierwszą pożyczkę krótkoterminową może liczyć na koszty w wysokości 10 złotych, co jest niewątpliwie bardzo atrakcyjną propozycją.

Jednak i stali klienci są nagradzani za swoją lojalność. Zaliczanie kolejnych kursów edukacyjnych oraz specjalnie przygotowanych ścieżek edukacji finansowej, które umieszczone są na platformie kapitalni.org a także spłacanie swoich zobowiązań w terminie sprawia, że mogą oni liczyć na różne zniżki. Będą w segmencie plus klient może liczyć na zniżkę w wysokości 26%, w segmencie premium 38% a w segmencie max aż 45% zniżki!

Struktura cenowa

W ramach specjalnej promocji koszt pierwszej pożyczki krótkoterminowej to zaledwie 10 złotych. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki krótkoterminowej wygląda następująco: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi 16,21%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) to np. 1000 zł, całkowita kwota do zapłaty 1010 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 10 zł (w tym: prowizja 10 zł, odsetki 0 zł), okres kredytowania to 60 dni.

Każda kolejna pożyczka niesie już dodatkowe koszty, które przedstawione są na przykładzie: RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 1437,01%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 500 zł, całkowita kwota do zapłaty wynosi więc 526,90 zł, z czego oprocentowanie stałe to 0%, całkowity koszt kredytu równa się 26,90 zł (w tym: prowizja 26,90 zł, a odsetki 0 zł), okres kredytowania 7 dni. Oczywiście wysokość pożyczki oraz czas, na jaki jest udzielana, ustalane są indywidualnie w oparciu o ocenę zdolności kredytowej danej osoby.

Jeżeli chodzi o każdą kolejną pożyczkę ratalną, to jej koszty ilustruje przedstawiony niżej przykład: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 276,76%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1500 zł, całkowita kwota do zapłaty 2061 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 561 zł (w tym: prowizja 561 zł, odsetki 0 zł), 5 miesięcznych rat w wysokości 412,20 zł.

Wszystkie przykłady pochodzą ze strony internetowej firmy i a przedstawiona na nich kalkulacja została dokonana na 14 marca 2017 roku. Zaznaczyć należy, że zarówno wysokość pożyczki oraz wysokość raty i ich liczba ustalane są indywidualnie w oparciu o ocenę zdolności kredytowej klienta.

Wsparcie klienta

Oprócz przyjaznego i łatwego w obsłudze serwisu internetowego, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat działalności i oferty firmy, Wonga zapewnia również wsparcie użytkownikom w postaci biura obsługi klienta, które jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 22:00, a w soboty i w niedziele od 09:00 do 17:00 (z wyjątkiem świąt państwowych). Kontaktować można się za pomocą telefonu lub drogą mailową.

Podsumowanie

PL Wonga Logo 3Na rynku usług finansowych nie brakuje firm, które stosują agresywną i nieraz bardzo wyrafinowaną strategię marketingową w celu przyciągnięcia jak największej ilości klientów. Wśród nich znajduje się Wonga, w dużej mierze rozpoznawalna dzięki zabawnym reklamom emitowanym także w najbardziej popularnych stacjach telewizyjnych.

Firma ma w swojej ofercie tzw. chwilówki, czyli pożyczki na niską kwotę zawierane na krótki czas oraz pożyczki ratalne, które stanowią alternatywę dla chwilówek. Mimo że kwota nie jest zbyt wysoka, to Wonga zdobyła rzeszę zadowolonych klientów, dzięki atrakcyjnym warunkom umowy i łatwości jej podpisywania.