Szybka pożyczka – Kredyty internetowe 2019

4SocialtradingSzybka pożyczka to zastrzyk gotówki dla osób, które znalazły się w pilnej potrzebie finansowej. Nie ważne, na jaki cel bezzwłocznie potrzebne są pieniądze, czy chodzi o uregulowanie rachunków, spłatę zadłużenia na karcie debetowej, pokrycie kosztu reperowania samochodu czy niespodziewaną naprawę sprzętu AGD – chwilówki udzielane są w każdej sytuacji.

Charakteryzują się stosunkowo niską kwotą, która jest pożyczana (od kilkuset do kilku tysięcy złotych) i szybkim okresem spłaty, najczęściej jest to od 5 do 30 dni.

Wszystkie pożyczki z szybkim terminem spłaty to domena tzw. firm pożyczkowych, czyli przedsiębiorstw, które prowadzą działalność charakterystyczną dla banków, ale w oparciu o przepisy inne niż prawo bankowe. Stąd też bierze się dużo wątpliwości oraz negatywnych opinii, jakoby firmy udzielające szybkich pożyczek oszukiwały klientów. Czas jednak zerwać z tym stereotypem, gdyż wspomniane instytucje finansowe mają bezwzględny obowiązek informowania o wszystkich kosztach związanych z daną pożyczką, a więc staranna lektura umowy stanowi odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnymi nadużyciami.

Broker
OcenaCzas na spłatęRozporządzenie
Informacji
PL Vivus Logo 39.8/10od 7 do 45 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL Creditstar Logo 39.7/10do 30 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL Creditpl Logo 39.4/10od 1 do 30 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL SMS365 Logo 39.0/10od 15 do 30 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL Wonga Logo 38.9/10od 1 do 35 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL Ofin Logo 38.7/10od 15 do 30 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL Ekspres Kasa Logo 38.6/10od 15 do 60 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL Provident Logo 38.5/10do 3 miesięcy
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL Net Credit Logo 38.4/10od 14 do 30 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja
PL Pożyczka Plus Logo 38.3/10od 15 do 45 dni
Oszustwo Logo
Pełna recenzja

Testy przeprowadzono zgodnie z następującym schematem:

  1. Wybór dostawcy 
  2. Wady i zalety w skrócie
  3. Interfejs i przyjazność dla użytkownika
  4. Pierwsza wpłata i premia
  5. Ocena iopinia o dostawcy

Jak znaleźć odpowiednie oferty?

W Internecie roi się od ofert na kredyt gotówkowy czy szybkie, często darmowe pożyczki a firmy, które oferują tego typu usługi prześcigają się w wymyślaniu kolejnych kampanii reklamowych mających na celu przyciągnąć nowych klientów. Co więcej, cały czas słychać o kolejnych firmach wchodzących na polski rynek, które mają zamiar podbić branżę pożyczek online lub przynajmniej zagarnąć jak największą część udziału. Jak w tej sytuacji odnaleźć właściwą ofertę i nie dać się nabrać na wybujałe promocje, które w rzeczywistości wyglądają zupełnie inaczej niż w spocie reklamowym?

Najważniejsze to potwierdzić wiarygodność danej firmy poprzez sprawdzenie, czy widnieje ona w Rejestrze Firm Pożyczkowych. Rejestr ten jest prowadzony przez Związek Firm Pożyczkowych dbający, by znalazły się w nim tylko instytucje przestrzegające standardów biznesowych i etycznych.

Przy porównywaniu ofert, których przedmiotem jest szybka pożyczka, pamiętać trzeba, by dokładne sprawdzić, czy dana firma z góry podaje wszystkie koszty związane z udzieleniem pożyczki. Jeśli pożyczkodawca wpierw wymaga złożenia wniosku, a sam ociąga się z przedstawieniem całości opłat oraz warunków, na jakich zawierana jest umowa, jest to bardzo wyraźny sygnał alarmowy, którego nie warto zignorować, gdyż informuje on o  prawdopodobnych nadużyciach ze strony kontrahenta. Z drugiej strony, firma, która od razu przejrzyście podaje wszystkie zasady obejmujące jej usługi oraz czytelnie określa całość kosztów od razu zyskuje na wiarygodności.

Warto podkreślić, że całość kosztów pożyczki dotyczy jej terminowej spłaty. Jeśli jednak zawarty w umowie termin nie zostanie dotrzymany, zostaną naliczone koszty dodatkowe, więc należy z góry dowiedzieć się, jaka jest ich wysokość, by w nagłej sytuacji nie być zaskoczonym sumą odsetek. To samo tyczy się tzw. darmowych pożyczek, czyli promocji mających przyciągnąć jak największą ilość klientów. Jeśli zatem przedmiotem oferty jest pożyczka za darmo, to najprawdopodobniej koszty nie są naliczane tylko w przypadku, gdy pieniądze oddawane są w terminie, a po przekroczeniu ustalonej daty zaczynają być naliczane wysokie odsetki.

Jak widać, najważniejszą sprawą jest dokładne zapoznanie się z warunkami oferty, szczególnie z punktami dotyczącymi opłat dodatkowych. Zwłaszcza przy wypełnianiu formularza drogą internetową, gdzie kusi zaznaczenie pola „zapoznałem się z warunkami”. Samo wyszukiwanie ofert dla osób, które mają chociaż podstawową wiedzę i umiejętności korzystania z Internetu nie powinno sprawiać problemu. Zazwyczaj porównywarki czy serwisy danych firm są do siebie podobne a ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Sednem sprawy jest więc rozsądek i skupienie.

Najlepsze oferty online?

Na pierwszy rzut oka liczba ofert pożyczek przez Internet zdaje się nie mieć końca, a firmy kuszą takimi propozycjami jak szybka pożyczka, czy chociażby pożyczka bez zaświadczeń, czyli forma o, przynajmniej w teorii, mocno uproszczonej procedurze formalnej, pożyczka dla zadłużonych (dla osób, które zalegają ze spłatą w innej instytucji), czy pożyczka w kilka chwil – firmy specjalizujące się w tego typu usługach ostro konkurują na tym polu a na czoło wysuwa się Kredito24 deklarujące decyzję o przyznaniu pożyczki  na poziomie półtorej minuty.

PL Kredito24 Logo 1Wspomniana firma opracowała w pełni zautomatyzowany system, dzięki któremu decyzję są podejmowane tak szybko a dzięki ścisłej współpracy z renomowanym operatorem płatności internetowych pożyczki wypłacane są automatycznie po zaksięgowaniu przelewu weryfikującego dane w wysokości jednego grosza. Samo korzystanie z serwisu jest łatwe i przyjemne dzięki przejrzystej i estetycznej szacie graficznej. Ograniczenie formalności do minimum skutkuje bardzo krótkim czasem wypełnienia formularza. Z oferty można korzystać przez siedem dni w tygodniu 24 godzinę na dobę. Kredito24 deklaruje brak ukrytych kosztów oraz zabezpieczenie przed tzw. pętlą finansową, dlatego termin między spłatą pożyczki a skorzystaniem z kolejnej nie może być krótszy niż siedem dni. Firma działa na rodzimym rynku od 2012 roku i w tym czasie zyskała wielu klientów.

Jedną z najbardziej znanych firm na rynku szybkich pożyczek przez Internet jest Vivus. Jest to jeden z największych, o ile nie największy gracz w branży, który chwali się bazą ok. miliona klientów a także sumą udzielanych pożyczek na poziomie 80 milionów złotych każdego miesiąca. Pozycja firmy na rynku nie może być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę niezwykle agresywną i skuteczną strategię marketingową realizowaną od dłuższego czasu, na którą wydawane są olbrzymie kwoty.

Platforma Vivus

W Polsce Vivus działa nieustannie od końca 2012 roku. Standardową promocją przyciągającą klientów jest darmowa pożyczka, co sprawia, że firma często posądzana jest o działalność dumpingową, czyli działalność ze stratą nastawioną na zbudowanie jak największej bazy klientów. Bardzo intratna oferta sprawia, iż firma cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Należy jednak wspomnieć, iż pożyczka jest darmowa tylko w sytuacji, gdy z zobowiązania klient wywiąże się w zawartym w umowie terminie. Po tym czasie odsetki znacząco rosną. Co więcej, darmowa pożyczka jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów a przy każdej kolejnej naliczone są przewidziane w umowie opłaty.

Poza tym pożyczki nie są udzielane każdemu – weryfikacja obejmuje sprawdzenie historii kredytowej wnioskodawcy i na jej podstawie jest podejmowana decyzja. Jeśli klient przejdzie przez ten proces z pozytywną opinią, może liczyć na pierwszą darmową pożyczkę na kwotę do 3000 złotych, co jest jedną z wyższych ofert na rynku. Samo korzystanie z serwisu jest łatwe i nie powinno stanowić problemu dla użytkowników z nawet podstawową umiejętnością obsługi komputera i Internetu. Biorąc pod uwagę wszystko powyższe nic dziwnego, że firma ta jest jedną z najczęściej wybieranych w branży.

Inna bardzo szeroko rozpoznawalna firma pożyczkowa to Filarum, która działa w naszym kraju od końca 2013 roku a na rynek weszła przebojem. Wszystko za sprawą olbrzymich środków na kampanię reklamową realizowaną w czołowych polskich mediach, takich jak telewizja publiczna, TVN czy Polsat. Wysoki nakład na promocję musiał się szybko zwrócić, gdyż w krótkim czasie firma stała się bardzo popularna i zyskała zaufanie pożyczkobiorców, czego dowodem jest Laur Klienta 2014.

Podobnie jak w przypadku Vivus, tak i tutaj głównym zabiegiem przyciągającym klientów jest zerowy koszt pierwszej pożyczki, której suma wynosi do 1000 złotych.

Kolejne pożyczki obciążone są już niestety opłatami, jednak wzrasta również kwota, jaką można uzyskać. Firma oferuje swe usługi jako dostępne o każdej porze w każdej potrzebie, dlatego do dyspozycji klientów pozostaje telefoniczna obsługa klienta czynna od godziny 7 do 23.  Jedną z największych zalet Filarum jest bardzo krótki czas oczekiwania na decyzję i wynosi on zaledwie kilka minut. Samo złożenie formularza nie jest zbyt skomplikowane i nie wyróżnia się niczym szczególnym pośród tego typu serwisów internetowych. Same wymagania także są charakterystyczne dla branży, wymagany jest wiek między 20 a 70 lat, ważny dowód osobisty oraz osobisty rachunek bankowy w Polsce, który musi zostać pozytywnie zweryfikowany przez przelew na kwotę 1 grosz. Całość sprawia, że jest to firma dość łatwa we współpracy a korzystanie z jej usług jest proste, szybkie i wygodne. Nic więc dziwnego, że Filarum cieszy się wielką popularnością na rynku usług pożyczkowych w Polsce.

Dość ciekawą opcją dla wszystkich chcących skorzystać z usług pożyczek przez Internet jest oferta Lendon – firmy, która działa na polskim rynku od 2013 roku. A to za sprawą licznych i częstych promocji, które regularnie przyciągają uwagę nie tylko nowych pożyczkobiorców. Na korzyść firmy może przemawiać również fakt, iż w czasie weryfikacji nie jest sprawdzana zdolność kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej, dzięki czemu jest to dobra opcja dla wszystkich, którzy nie mają możliwości pochwalenia się dotychczasową historią kredytową.

Firma w zasadzie ma standardowe wymagania, czyli wiek, choć w przypadku tego pożyczkodawcy jest to dość wąski zakres od 23 do 65 roku życia, a także posiadanie aktualnego dowodu osobistego, telefonu komórkowego w polskiej sieci a także rachunku bankowego prowadzonego w polskim banku, za pomocą którego weryfikowane są dane poprzez przelew na kwotę 1 grosza. Wypełnienie formularza jest proste i intuicyjne a decyzje podejmowane są szybko, dzięki czemu pożyczane pieniądze mogą znaleźć się na koncie już po 60 minutach. Do usług klienta pozostaje telefoniczne centrum obsługi pracujące w dni powszednie w godzinach od 8 do 21 a w weekendy od 9 do 18. Dzięki prostocie obsługi rejestracji pożyczki a także częstym atrakcyjnym ofertom promocyjnym firma Lendon jest bardzo ciekawą opcją na rynku pożyczek internetowych i przy podejmowaniu decyzji o takiej formie pozyskania gotówki na pewno warto sprawdzić jej bieżące propozycje, gdyż może okazać się najbardziej korzystna.

Warunki udzielania szybkich pożyczek

Kwestie formalne dotyczące zawierania pożyczek przez Internet choć są bardzo podobne, to zależą od indywidualnej procedury funkcjonującej w danej firmie. By przyciągnąć jak największą ilość klientów zazwyczaj warunki są mocno uproszczone. Podstawowym kryterium jest wiek, a firmy wymagają przeważnie ukończonych 20 lat (czyli nie wystarczy być pełnoletnim). Często spotyka się także górny limit wiekowy na poziomie 70 lat, choć zdarzają się firmy, które z zerwania z tą zasadą uczyniły swój atut reklamowy.

Niezbędne jest także posiadanie obywatelstwa polskiego i legitymowanie się ważnym dowodem osobistym lub paszportem. Należy także posiadać własny rachunek bankowy, za pomocą którego często wymagane jest potwierdzenie danych osobowych poprzez przelew na minimalną kwotę 1 grosza a także telefon komórkowy.

Wymagania przy udzielaniu kredytów

O ile warunki korzystania z szybkich pożyczek są dość proste i łatwe do spełnienia, tak by przyciągnąć jak największą ilość klientów (w myśl zasady pożyczka dla każdego), to w przypadku kredytów czy pożyczek na raty wymagania są zdecydowanie większe. Wiąże się to oczywiście z wysokością pożyczanej kwoty, która jest dużo wyższa niż w przypadku chwilówek. Pożyczkodawcy mogą w tej sytuacji wykazać się bardziej selektywną procedurą, by zabezpieczyć się przed kontrahentami, którzy nie będą mogli wywiązać się ze spłaty otrzymanych środków.

Wymagania dotyczą przede wszystkim dodatkowych dokumentów, takich jak na przykład zaświadczenie od pracodawcy o formie zatrudnienia i wysokości dochodów, na podstawie którego wyliczana jest zdolność kredytowa wnioskodawcy. Pożyczkodawca na pewno zapozna się z historią kredytową klienta i weźmie pod uwagę wszystkie jego obecne i wcześniejsze zobowiązania kredytowe oraz sposób w jaki się z nich wywiązywał. Na pewno też zweryfikuje, czy przypadkiem dana osoba nie figuruje w bazie danych dłużników, co stanowi obowiązkowy punkt w sprawdzaniu każdego klienta.

Formy alternatywne

Szybkie pożyczki to błyskawiczny i i łatwy sposób uzyskania gotówki w nagłej potrzebie finansowej a zarabianie na nich jest łakomym  kąskiem dla coraz większej ilości firm zajmujących się tego typu usługami. Nieustanna konkurencja oraz agresywny marketing stosowany przez największych graczy sprawia, iż oferta pożyczek stale jest powiększana o nowe formy, takie jak chociażby pożyczka bez zaświadczeń, która, jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga dodatkowych dokumentów czy żyrantów. Inną formą wzbudzającą dużo emocji jest pożyczka dla zadłużonych, czyli dla osób, które w danym czasie mają już zobowiązanie finansowe.

Pożyczka ta jest bardzo kontrowersyjna ze względu na fakt, iż skoro dana osoba nie może wywiązać się z obecnych zobowiązań, to skąd pozyska środki na spłatę kolejnych. Pożyczka darmowa zaś to forma pożyczki, która spłacona w wyznaczonym czasie nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Firmy stosują tę formę, by przyciągnąć jak największą ilość klientów i zyskać pozytywny rozgłos na rynku.

Wiele innych możliwości w przypadku nagłej potrzeby finansowej nie ma. Można oczywiście zwrócić się do rodziny lub znajomych o pomoc, nie każdy jednak ma taki luksus. Pozostaje wtedy szukanie innych źródeł gotówki, jak np. debet na karcie kredytowej czy rachunku bankowym. Jest też możliwość zastawienia czegoś w lombardzie lub sprzedaż jakiejś rzeczy, wiadomo jednak, że klient nie od razu musi się znaleźć a poza tym wyprzedawanie majątku czy rzeczy wzbudza dodatkowe niekoniecznie przyjemne emocje.

Podsumowanie

Szybkie pożyczki stanowią dogodną formę uzyskania gotówki w razie nagłej potrzeby finansowej. Nie ważny jest cel, czy nagle zepsuło się auto lub lodówka, czy trzeba pilnie uregulować czynsz albo debet na karcie kredytowej.

Zimna kalkulacja oraz uważne czytanie warunków umowy pozwalają korzystać z takiej formy pożyczania pieniędzy bez ryzyka narażenia się na dodatkowe nieprzyjemności w tak stresującej sytuacji, jak brak gotówki w pilnej potrzebie.