Social Trading – Porównanie brokerów 2019

socialtradin.plSocial Trading to nowy, atrakcyjny sposób, aby brać udział w transakcjach na rynku finansowym. Oszustwo.net postanowiło sprawdzić, w jaki sposób funkcjonuje ten nowy trend. Ale co to w ogóle jest Social Trading?

Social Trading to strony internetowe, na których handlujący na rynkach finansowych mogą połączyć się i wspólnie handlować.

Pozwala to indywidualnym traderom korzystać z doświadczeń innych podmiotów w sieci i prowadzić wspólnie handel parami walutowymi u dostawców takich jak eToro. Fakt, że traderzy, udostępniają swoją wiedzę dla innych, daje nowe możliwości, na przykład w kontekście lepszego wykorzystania opcji binarnych.

W kontekście Social Trading na pierwszym miejscu należy wspomnieć o firmie eToro, ponieważ ma ona dużą społeczność handlową, a zatem przedsiębiorca ma możliwość przeprowadzenia udanych transakcji i uczenia się tego szybko z pomocą innych handlowców. Oprócz tego eToro zajmuje się również przygotowaniem najnowszych narzędzi wspomagających społeczność handlujących na rynku  Forex.  Dostawca  eToro uważa, że społeczny handel oraz zawieranie transakcji identycznych jak bardziej doświadczeni inwestorzy (Copy Trading) będą odgrywać coraz ważniejszą rolę dla inwestorów i dostawców usług finansowych w przyszłości. W funkcjach CopyTrader, Guru Finder i Copy.me można wykorzystać nie tylko własny potencjał, ale również korzystać z doświadczeń innych podmiotów.

Broker
OcenaDepozytRozporządzenie
Informacji
etoro logo9.9/10200 €
Oszustwo Logo
Pełna recenzja

*Handel jest obarczony ryzykiem. Teraz kapitał podwyższonego ryzyka, którego straty możesz pochłonąć.

W zasadzie, dostawca Social Trading udostępnia swoim klientom platformę do przedstawiania poglądów i wymiany informacji między inwestorami w sieci społecznościowej, podobnie jak w Zulutrade lub Wikifolio tylko w tym przypadku możliwe jest również zawieranie poprzez stronę szybszych i bardziej efektywnych decyzji o inwestycji.

Jak działa Social Trading?

W uzupełnieniu do serwisów społecznościowych takich jak Zulutrade lub Wikifolio, w celu wymiany poglądów i informacji pomiędzy inwestorami, także dostawca eToro lub dostawca Ayondo przygotował dla Państwa podobną sieć, która nosi nazwę OpenBook eToro.

W tej sieci, można znaleźć różne możliwości jakie daje Social Trading. W zależności od swoich celów finansowych i indywidualnego stylu inwestowania, można przy pomocy platformy Social Trading osiągnąć długoterminową poprawę swoich.

Wgląd w działalność handlowej

W podstawowej funkcji tego typu sieci społecznej mogą być używane na żywo kanały z bieżącej działalności handlowej innych traderów jako sygnał, że również powinniśmy wykonać podobną transakcję co stanowi również ważną część Copy Tradingu. Oznacza to, że można sprawdzić w dowolnym momencie aktywność innych członków społeczności na rynku finansowym. Mottem tutaj jest, że wiedza to potęga i ona daje nam przewagę w decyzjach dotyczących inwestycji. Bo jeśli jesteśmy na bieżąco informowani o działalności innych podmiotów, można zyskać również cenne doświadczenia dotyczące innowacyjnych strategii i aktualnych trendów w handlu poszczególnymi aktywami.

Spójrz na możliwość wglądu w działalność handlową innych handlowców w swojej sieci jako szansę poszerzenia swojej wiedzy na temat handlu parami walutowymi i  do wniesienia go na nowy poziom, co w dłuższej perspektywie pozwoli zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia większych zysków.

W pewnym momencie moglibyśmy nawet przestać śledzić działania handlowe stosowane przez innych przedsiębiorców, jednak mimo tego dalej z tego korzystamy, ponieważ pozwala na wygenerowanie dodatkowego kapitału, który potem można w sposób bezpośredni reinwestować z zyskiem. Nie tylko można korzystać z takiej funkcji ale także dzielić się swoją wiedzą z innymi traderami i w ten sposób odnosić korzyści.

Śledź innych handlowców

Prawdopodobnie w czasie korzystania z platformy zauważysz, że istnieje kilku traderów, których poczynania chciałbyś śledzić ponieważ jesteś nimi szczególnie zainteresowany. Opcja śledź pozwala wybrać do tego celu wszystkich traderów, którzy mogą być szczególnie obiecujący a ich opinie szczególnie pomocne. Korzystanie z osobistego profilu tradera pozwala nawet uzyskać informacje na ich temat i skontaktować się z nimi bezpośrednio.

Przed dokonaniem wyboru tradera, które wybory będziemy naśladować możemy prześledzić jego historię handlową ale również użyć funkcji „Gurufunder“. To umożliwia przeszukania sieci w poszukiwaniu tradera, który najlepiej odpowiada naszym wymaganiom. Umożliwia to uniknięcie długiego poszukiwania tradera, które transakcje moglibyśmy naśladować.

Powielanie transakcji – Copy Trading

Pl SocialtradingWspomniany powyżej Copy Trading to możliwość skorzystania i odnoszenia profitów bezpośrednio z platformy social trading. W tym przypadku istnieje możliwość kopiowania aktywności handlowej bardziej doświadczonych traderów, którym dajemy do dyspozycji część naszego kapitału aby w ten sposób mogli wykonywać transakcję. Jeśli na liście rankingowej bądź w inny sposób odnalazłeś obiecującego tradera możesz w ten sposób uczynić. Jak wspomniano wyżej, można mu wtedy oddać do dyspozycji część kapitału. W tym celu wystarczy tylko kliknąć i wybrać kwotę, którą chcemy udostępnić i już rozpoczęliśmy Copy Trading. Jaką kwotę udostępnimy zależy tylko i wyłącznie od nas.

Jest również możliwe udostępnienie całego swojego kapitału innemu traderowi, aby naśladować jego wykorzystanie różnych instrumentów handlowych i działalność handlową. Nazywamy ten proces kopiowaniem struktury portfeli inwestycyjnych pewnych osób, przy czym trzeba zaznaczyć, że korzyści z tego typu działań odnosi nie tylko osoba, która to zachowanie kopiuje ale również Ci, z których dokonań korzystamy. Bardzo ważne jest oczywiście to, ze mimo że udostępniliśmy teoretycznie komuś swoje pieniądze do dyspozycji to mamy nad nimi pełną kontrolę i w każdej chwili możemy przerwać kopiowania bądź powiększyć kwotę, za którą to robimy.

Można również ustawić limit dla social trading w funkcji stoploss, czyli maksymalną kwotę strat, która nie powinna być przekroczona ponieważ w przypadku gdy zostanie osiągnięta kopiowane zawsze kończy. W ten sposób mimo korzystania z opcji Copy Trading społecznościowej  platformie handlowej nadal masz możliwość swobodnego dysponowania swoimi pieniędzmi, podejmowania decyzji w oparciu o pewne kryteria, którego tradera chcesz naśladować bądź użyć platformy tylko w ten sposób, aby zdobyć informacje, które będą dla Ciebie przydatne.

Jak można korzystać z Social Trading i Copy Trading?

Społeczności handlu społeczne, takie jak ZuluTrade, OpenBook od firmy eToro lub Wikifolio dostarczają swoim klientom niezliczone korzyści i wiele sposobów interakcji w środowisku doświadczonych, ale również dla początkujących przedsiębiorców, dzięki temu każdy może się od kogoś czegoś nauczyć.

Nie ma znaczenia, jak długie jest Twoje doświadczenie w handlu opcjami binarnymi, doświadczenie Trading Social jest wartościowe w każdym przypadku, ponieważ w ten sposób masz wgląd w innowacyjne strategie innych handlowców, ale także daje to możliwość rozwoju własnych dotychczasowych strategii.

Broker
OcenaDepozytRozporządzenie
Informacji
etoro logo9.9/10200 €
Oszustwo Logo
Pełna recenzja

*Handel jest obarczony ryzykiem. Teraz kapitał podwyższonego ryzyka, którego straty możesz pochłonąć.

Jako początkujący trader bądź osoba z niewielkim doświadczeniem w handlu towarami cyfrowymi  możesz się skupić na obserwowaniu traderów odnoszących największe sukcesy. Możesz zastosować opcję Copy Tradingu z ich udziałem i w ten sposób automatycznie pozwać ich metody i strategie. Poza funkcją CopyTrader możliwe jest również korzystanie z narzędzi, z którymi można sprawdzić wszystkie wydarzenia na rynku. Poprzez platformę Trading Social można być w kontakcie z innymi traderami i uzyskać cenne wskazówki i porady dotyczące prowadzenia obrotu.

Jak już wspomniano wcześniej, korzyści są nie tylko dla tych, którzy w Social Trading naśladują transakcje doświadczonych traderów. Nie, także osoba oferująca swoje doświadczenie ma z tego tytułu określone korzyści. W raz z osiąganiem dobrych wyników zwiększa ona swoją wartość rynkową, ponieważ dołączają do jej śledzenia również nowi abonenci. Osoby biorące udział w programie lojalnościowym w Social Trading mogą dostawać prowizję jeśli śledzące je osoby zakupią te same akcje, indeksy czy towary. Zatem każdy kto jest częścią tej sieci – nawet jeśli to on dzieli się informacjami ma szanse odnieść z tego tytułu korzyści bo jego wiedza jest wynagradzana.

Pozwala to na uzyskiwanie większych zysków dla wszystkich zarówno dla tych, którzy korzystają z opcji Copy Trading jak również dla tych, którzy udostępniają swoją wiedzę ponieważ mogą oni inwestować swoje zarobione prowizje.

Taki projekt społecznościowy został dobrze przyjęty na rynkach finansowych i staje się coraz bardziej popularny. Dlatego warto sprawdzić również firmy oferujące tego typu platformy by móc osiągać zyski również za pomocą takich platform jeśli jest się początkującym czy uzyskiwać dodatkowe przychody z tytułu prowizji jeśli jest się doświadczonym inwestorem.

Ogólna ocena platformy

Spójrz na nasze testy różnych dostawców i ich ofertę Social Trading oraz popularny towarzyszący temu Copy Trading. Jesteśmy przekonani, że jeśli jesteś zainteresowany tego rodzajem handlu, z pewnością znajdziesz u nas odpowiednią stronę by to realizować..

Coraz więcej inwestorów dostrzega w handlu społecznościowym możliwość ciekawego zarobku na rynkach finansowych. Choć oczywiście jest to związane z ryzykiem, można także szybko uzyskać dodatkowy dochód.

Mimo wszystko oszustwo.net ostrzega ponownie o ryzyku związanym z handlem produktami finansowymi i będzie zwracać uwagę na ryzyka charakterystyczne dla poszczególnych firm.