Ratka DOŚWIADCZENIA

Dostawca Ratka

 • Opiswysoka kwota pożyczki 10000
  maksymalna kwota pożyczki dostępna również dla
 • Nowych klientów działalność zgodna z regułami Europejskiej Koalicji na rzecz
 • Odpowiedzialnych Kredytów (ECRC) potwierdzona certyfikatem Odpowiedzialnego
 • Pożyczkodawcy Loan Magazine

 

Na rynku nie brakuje firm, które oferują swoje usługi wszystkim potrzebującym pilnie podreperować domowy budżet. Szybka pożyczka stanowi nieraz ostatnią deskę ratunku, gdy nagle zepsuje się samochód niezbędny do dojazdu do pracy czy sprzęt gospodarstwa domowego, bez którego nie możliwe jest normalne funkcjonowanie albo koniecznie trzeba szybko wygospodarować środki na pokrycie mandatu lub zadłużenia na karcie kredytowej.Platforma Ratka

Wszystkie pożyczki to łakomy kąsek dla pożyczkodawców, dla których kredyt gotówkowy to doskonałe źródło dużego zarobku. Nie inaczej jest w przypadku grupy finansowej Aasa Global działającej na rynku pożyczek online w Polsce jako serwis Ratka.pl.

Plusy i minusy

 • Plusy

  • Wysoka kwota pożyczki (nawet 10000zł)
  • Maksymalna kwota pożyczki dostępna również dla nowych klientów
  • Szybki i prosty proces aplikowania
  • Przyjazny serwis internetowy
  • Decyzja podejmowana jest tego samego dnia
 • Minusy

  • Brak darmowej pierwszej pożyczki
  • Wysokość rat

Pro and contra

Działalność firm pożyczkowych wzbudza wiele różnych opinii. Jedni zarzucają wysokie prowizje i żerowanie na ludziach w potrzebie pozbawionych wyboru; inni chwalą, gdyż niekiedy jest to jedyna możliwość szybkiego uzyskania gotówki na załatwienie naglących spraw.Podobnie w przypadku Ratka.pl opinie również bywają różne, aczkolwiek nie można zarzucić firmie starań na rzecz jak najlepszej współpracy z klientem.

Ratka.pl deklaruje kierowanie się zasadami odpowiedzialnego pożyczania, a potwierdzenie tego stanowi Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy przyznawany przez Loan Magazine.Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane w branży. Co więcej, firma postępuje według reguł wypracowanych przez Europejską Koalicję na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów (ECRC) i przestrzega obowiązujących regulacji prawnych oraz szanuje prawa konsumentów.

Ratka.pl, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w pożyczkach na raty. Niewątpliwym atutem firmy jest wysoka kwota, jaką można uzyskać już przy pierwszej umowie, która wynosi 10 tys. zł. Jest to jedna z lepszych tego typu ofert na rynku, gdyż wszystkie najciekawsze oferty, jak pożyczka za darmo, udzielane są na zdecydowanie mniejsze kwoty.Pożyczkę można podjąć na okres do nawet dwóch lat, co również stanowi jej atut.

Jak na tak dużą sumę pożyczki, proces aplikowania jest bardzo szybki i prosty i w całości odbywa się drogą internetową. Jest to typowa pożyczka bez zaświadczeń, gdyż Ratka.pl nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów, zabezpieczeń czy poręczenia.

Mocną stroną Ratka.pl jest również przejrzysty serwis oddany użytkownikom, dzięki któremu znalezienie wszystkich niezbędnych informacji na temat funkcjonowania firmy, wszystkich szczegółów w kwestii jej oferty oraz opłat z nią związanych nie stanowi żadnego problemu. Co więcej, strona internetowa jest wykonana estetycznie, dzięki czemu korzystanie z niej jest naprawdę przyjemne.

Jednakże Ratka.pl ma też swoje mankamenty. Jednym z nich jest brak darmowej pożyczki, która zdecydowanie cieszy się największą popularnością wśród osób korzystających z tego typu usług finansowych. Dodać jednak należy, że promocje polegające na udzielaniu pożyczki bez żadnych prowizji, oprocentowania etc.to zdecydowanie domena tzw. szybkich pożyczek, czyli innej formy pożyczki na kwoty wyraźnie mniejsze i z krótkim terminem spłaty. Nic więc dziwnego, że Ratka.pl nie korzysta z tego rodzaju oferty promocyjnej.

Wspomnieć także należy, iż korzystanie z usług tej firmy nie należy do tanich. Uproszczona aplikacja o kredyt gotówkowy charakteryzująca się minimalnymi kryteriami do spełnienia oraz brakiem dodatkowych dokumentów wiąże się niestety z wysokim kosztem zwrotu pożyczki, choć podkreślić należy, że jest to standardowa praktyka stosowana przez firmy parające się tego typu działalnością, zatem zarzut ten dotyczy bardziej całej branży niż tylko konkretnie serwisu Ratka.pl.

Na koniec zaznaczyć trzeba, iż z korzystania z oferty Ratka.pl wykluczone są osoby figurujące w rejestrze dłużników BIG. Jest to absolutnie zrozumiałe zważywszy na wysokość pożyczki i okres jej spłaty. Nic dziwnego, że firma pragnie za wszelką cenę zminimalizować ryzyko braku odzyskania pożyczonej kwoty wraz ze swoją prowizją.

Company info

Wszystkie informacje na temat serwisu znajdują się w zakładce na stronie Ratka.pl kontakt.

Ratka.pl
ul. Pilchowicka 27/8
02-175 Warszawa
KRS: 0000577778
NIP: 5223040140
Regon: 362678227

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Sienna 64, 00-825 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Wymagania

Nie bez kozery można przyjąć, że oferta Ratka.pl jest atrakcyjna dla wielu klientów, o czym świadczy liczne grono zadowolonych użytkowników. Nie każdy jednak może skorzystać z propozycji kredytu na raty proponowanego przez tę firmę, mimo iż kryteria oraz proces weryfikacyjny zostały uproszczone i ograniczone do absolutnie niezbędnego minimum.

Aby otrzymać pożyczkę niezbędna jest oczywiście rejestracja w serwisie oraz zalogowanie się na koncie, by w ogóle wypełnić formularz aplikacyjny. Klient musi mieć nie mniej niż 20, ale nie więcej niż 80 lat. Jak widać jest to dość szeroki przedział wiekowy, gdyż na rynku często zdarza się, że firmy określają górny pułap na poziomie 70 a nawet 65 lat. Niezbędne jest także obywatelstwo polskie, stały adres zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej oraz udokumentowany dochód w naszymkraju z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury.

Nie można również figurować w rejestrze dłużników Biura Informacji Gospodarczej (InfoMonitor, ERIF lub KRD). Niezbędny jest również przelew weryfikacyjny z własnego osobistego rachunku bankowego na kwotę 1 grosza na rachunek firmy w celu potwierdzenia danych osobowych.

Oferta

W ramach kredytu gotówkowego w Ratka.pl osoba spełniająca wyżej przedstawione warunki może ubiegać się o pożyczkę na kwotę 10000 złotych z okresem spłaty w ratach rozłożonym na 24 miesiące. Zaznaczyć należy, iż przyznanie maksymalnej kwoty, jak i każdej innej, zależy od każdorazowej indywidualnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego. W przypadku zaakceptowania wniosku, pożyczka przelewana jest na rachunek bankowy wnioskującego lub zgodnie z jego inną dyspozycją.

Minimalną kwotę, jaką można pożyczyć w serwisie Ratka.pl jest 1000 zł. z najkrótszym możliwym terminem spłaty wynoszącym 10 miesięcy. Maksymalną kwotę pożyczki, czyli 10000 złotych można pożyczyć na czas nie krótszy niż 18 miesięcy.

Warto podkreślić, że kwota maksymalna pożyczki dostępna jest już od pierwszej umowy i oferta skierowana do nowych klientów w niczym nie różni się od tej przeznaczonej dla stałych klientów firmy. Skądinąd wiadomo, iż Ratka.pl charakteryzuje się wysoką przyznawalnością pożyczek, oczywiście nie kosztem łamania własnych procedur w tej kwestii. Procedury jednak nie są bardzo skomplikowane – bardzo podobne jak u konkurencji i z pewnością nie powinny odstraszać nas od korzystania z oferty tej firmy – wszystko jest dość sprawne i przyjazne kredytobiorcy – nie powinno też trwać zbyt długo.

Skorzystanie z oferty jest proste i intuicyjne i odbywa się za pomocą formularza dostępnego w serwisie internetowym. Wprawdzie decyzja nie jest podejmowana tak błyskawicznie jak np. w Kredito24 w przypadku chwilówek, ale zazwyczaj podejmowana jest jeszcze tego samego dnia. W przypadku zaakceptowania wniosku, do klienta przesyłką kurierską wysyłana jest umowa, którą należy własnoręcznie podpisać. Po jej podpisaniu przelew oddawany jest do realizacji i trafia na konto podane w czasie rejestracji. Klient może również skorzystać z opcji czeku GIRO lub płatności ekspresowych Bluecash.

Gwoli ścisłości należy dodać, iż na koszt uzyskania pożyczki składa się wiele czynników w tym opłata przygotowawcza oraz opłata administracyjna. Szczegółowe informację znajdują się poniżej.

Ceny

Aby zrozumieć strukturę cenową obowiązującą w Ratka.pl na internetowej stronie firmy posłużono się reprezentatywnym przykładem pożyczki. Jak już wspomniano, warunkiem niezbędnym udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 1500 zł na okres 20 miesięcy wynosi 116,56%.

Raty miesięczne (1. 141,01 zł, 2. 141,60 zł, 3. 140,60 zł, 4. 140,33 zł, 5. 139,36 zł, 6. 139,05 zł, 7. 138,42 zł, 8. 137,51 zł, 9. 137,14 zł, 10. 136,28 zł, 11. 135,87 zł, 12. 135,23 zł, 13. 134,10 zł, 14. 133,96 zł, 15. 133,20 zł, 16. 132,68 zł, 17. 131,97 zł, 18. 131,41 zł, 19. 130,77 zł, 20. 130,12 zł). Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) wyniesie 10%, a odsetki od kwoty pożyczki – 130,61 zł. Dodatkowo dochodzi opłata przygotowawcza (jednorazowa) w wysokości 1090 zł. Zatem całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 2 720,61 zł. Jest to stan na 21.02.2017 r. przed skorzystanie z usług Ratka.pl należy sprawdzić, czy oferta nie uległa zmianie.

Wsparcie klienta

Podstawowym narzędzie służący do komunikacji między firmą a klientami jest starannie przygotowany serwis internetowy, dzięki któremu można uzyskać wszystkie niezbędne dane na temat firmy, zasad jej działania, szczegółów oferty i związanych z nią opłat a także wiele innych przydatnych informacji. Na stronie internetowej prowadzony jest także blog, na którym regularnie publikowane są artykuły zawierające mnóstwo interesujących i przydatnych treści dla wszystkich zainteresowanych zarówno propozycjami firmy, jak i ogólnie tematyką finansów osobistych i nie tylko.

Dodatkowo do dyspozycji użytkowników i osób zainteresowanych ofertą firmy oddano biuro obsługi klientów, które na bieżąco odpowiada na pytania zadawane przez telefon oraz drogą mailową od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 19. W weekendy biuro nie pracuje.

Podsumowanie

PL Ratka Logo 3Ratka.pl kieruje swoją ofertę dla wszystkich osób zainteresowanych szybkim podreperowaniem swojego budżetu domowego bez względu na faktyczny cel, na który niezbędne są środki finansowe. Firma specjalizuje się w pożyczkach na raty, co oznacza w praktyce, iż kredyt gotówkowy można uzyskać na okres nie krótszy niż 10 miesięcy. Sama kwota pożyczki dostępna również dla nowych klientów to 10000 złotych, co stanowi dość wysoką ofertę na tle firm konkurencyjnych. Maksymalny okres spłaty wynosi 24 miesiące, choć firma oferuje również możliwość przedłużenia spłaty dla wszystkich osób, które nie mogą wywiązać się z zobowiązania w ustalonym w umowie terminie.

Starannie przygotowany i estetycznie wykonany serwis internetowy doskonale odpowiada na potrzeby klientów, dzięki czemu mogą oni bez problemów w szybki i łatwy sposób zapoznać się ze szczegółami oferty i związanymi z nią opłatami, znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat funkcjonowania firmy a także wiele więcej informacji istotnych z punktu widzenia pożyczkobiorcy.

Wszystkie najważniejsze dane, w tym kalkulacja oferty, podawane są z góry za pomocą łatwego w obsłudze kalkulatora, dzięki któremu w prosty sposób można przeprowadzić symulację i podjąć odpowiednią decyzję.
Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy Loan Magazine oraz prowadzenie działalności zgodnie z regułami wypracowanymi przez Europejską Koalicję na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów (ECRC) sprawiają, że firma jest wiarygodnym i solidnym partnerem dla tysięcy klientów.