Provident DOŚWIADCZENIA

Dostawca Provident

 • Szybka decyzja i błyskawiczna wpłata
 • Atrakcyjna oferta dopasowana do potrzeb klientów
 • Minimalny wiek wnioskodawcy 18 lat
 • Formalności ograniczone do minimum

 

Firma Prowident jest jedną z najstarszych instytucji w Polsce, która świadczy usługi finansowe zarówno dla Klientów indywidualnych jak i dla firm. Jest ona częścią grupy finansowej IPF, która ma zasięg międzynarodowy. W naszym kraju jej filia została założona w 1997 i od tego czasu nieprzerwanie prowadzi swoją działalność. Provident jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku usług pożyczkowych. Z jej usług skorzystało już ponad 4 miliony Polaków. Główna siedziba Grupy IPF, której częścią jest Prowident, znajduje się Wielkiej Brytanii (konkretnie w Leeds).

Platform 2 Provident

 

Wady i zalety

 • Plusy

  • Szybka decyzja o udzieleniu pożyczki
  • Możliwość wzięcia pożyczki samoobsługowej
  • Wygodne raty (tygodniowe / miesięczne)
  • Przystępna oferta dla firm
  • Klienci nie są sprawdzani w BIK i KRD
 • Minusy

  • Wnioskodawca musi mieć stałe źródło dochodów
  • Trzeba płacić raty w terminie, żeby zachować dobrą historie kredytową

Za i przeciw

Bardzo szeroka gama usług świadczonych przez firmę Provident sprawia, że każdy ubiegający się o pożyczkę znajdzie ofertę dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb. Dużym atutem tej firmy jest to, że wniosek o dofinansowanie można złożyć o dowolnej porze w domowym zaciszu. Rejestracja i wypełnienie dokumentu trwa zaledwie kilka minut, co pozwala zaoszczędzić czas i znacząco skraca okres oczekiwania na wpłatę środków na konto Klienta.

Następna zaleta polega na tym, że zarówno złożenie wniosku, jak i załatwianie wszystkich formalności w wielu przypadkach odbywa się drogą elektroniczną, więc Wnioskodawca nie ma obowiązku osobistego stawiania się w siedzibie firmy. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone, aby maksymalnie ułatwić otrzymanie pożyczki.

Jest to szczególnie ważne w przypadku tych pożyczkobiorców, którzy pracują w systemie zmianowym, na kilku etatach lub mają ograniczoną sprawność ruchową wynikającą z różnego typu schorzeń lub niepełnosprawności. Dla takich ludzi, tradycyjny sposób podpisywania wszystkich niezbędnych dokumentów wiąże się z trudnościami i poniesieniem dodatkowych kosztów.

Kolejnym atutem tej firmy pożyczkowej jest możliwość wyboru sposobu, według którego można spłacać raty zaciągniętego zobowiązania. Klient może skorzystać z tradycyjnego, czyli miesięcznego sposobu spłaty lub tygodniowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Klient może w wielu przypadkach dostosować wszystkie najważniejsze parametry pożyczki w ten sposób, aby w jak największym stopniu spełniała ona wszystkie jego indywidualne wymagania i oczekiwania.

Klienci biznesowi także znajdą w Provident coś dla siebie. Firma przygotowała dla nich specjalną ofertę na przystępnych warunkach – przy składaniu wniosku o dofinansowanie właściciele (lub osoby przez nich upoważnione) nie muszą nawet wpisywać celu, na jaki zostaną przeznaczone otrzymane z firmy pieniądze. Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania ze specjalnego i ekskluzywnego pakietu świadczeń, w którym zawarty jest m.in. nieograniczony dostęp do informacji podatkowych i z zakresu prawa, konsultacje udzielane przez prawników oraz wykonywanie opinii i analiz prawnych.

Z usług zawartych w pakiecie „Osobisty Prawnik” może skorzystać każda instytucja, bez ponoszenia z tego tytułu żadnych dodatkowych i niespodziewanych kosztów. Kolejnym atutem usług świadczonych przez firmę Provident jest to, że jej Klienci nie są sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej ani w Krajowym Rejestrze Długów.

Takie rozwiązanie sprawia, że z oferty Provident mogą skorzystać wszyscy, nawet ci, którzy nie mieli by szansy na otrzymanie pożyczki w państwowych instytucjach finansowych z powodu niespełniania wszystkich niezbędnych warunków wymaganych przy zaciągnięciu zobowiązania wobec banku a wiadomym jest, że ludzie mogą potrzebować gotówki w każdej chwili, gdyż nie mogą wszystkiego przewidzieć, a co za tym idzie nie mają możliwości aby samodzielnie zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy. W takich przypadkach, Provident bywa dla nich jedyną deską ratunku.

Jednakże, aby skorzystać z usług firmy trzeba mieć stały miesięczny dochód na odpowiednim poziomie. Tylko w takiej sytuacji Provident może zaproponować Klientowi pożyczkę, ponieważ warunkiem jej udzielenia jest pozytywna ocena zdolności kredytowej Wnioskującego. Kolejną ważną sprawą jest, aby Klient regularnie i zgodnie z terminarzem spłacał wszystkie raty, których wysokość jest przewidziana w umowie.

W przeciwnym wypadku zgodnie z informacjami zawartymi w podpisanych dokumentach na konto Klienta będą naliczane karne odsetki, a co jest tego naturalną konsekwencją, kwota którą będzie on musiał spłacić wzrośnie. Tylko taka postawa pozwoli pożyczkobiorcy na zachowanie nieposzlakowanej historii kredytowej, co w przyszłości będzie dawało większe szanse na to, że otrzyma on kolejną pożyczkę, jeżeli oczywiście będzie on tego potrzebować.

Informacje o firmie

Firma Provident jest jedną z najstarszych tego typu instytucji finansowych działających w sektorze pożyczkowym w Polsce. W naszym kraju działa ona od 1997 roku, wciąż pozyskując nowych zadowolonych Pożyczkobiorców. Atutem tej firmy jest niewątpliwie fakt, że obejmuje ona swoim zasięgiem wiele krajów na całym świecie. To pozwala domniemywać, że jej usługi są konkurencyjne względem innych tego typu instytucji, przez co jej Klienci mogą się czuć bardziej bezpiecznie.

Wynika to z faktu, że zatrudnieni w niej pracownicy znają się na tym, co robią i potrafią zabezpieczyć dane swoich Pożyczkobiorców. Ze świadczonych przez nią usług skorzystało do tej pory prawie 4 miliony Polaków. Wielu z nich, gdy musi zaciągnąć kolejne zobowiązanie finansowe nie szuka innych ofert, tylko od razu dzwoni do firmy Provident opinie Klientów potwierdzają nie tylko ich zadowolenie, ale także świadczą o uczciwości tej organizacji.

Ta instytucja finansowa ma liczne filie (160) i oddziały (77) na terenie całego kraju. Oprócz tego, Klienci mogą przyjść do wybranej przez siebie placówki przez 7 dni w tygodniu. Godziny ich otwarcia w poszczególne dni widnieją na oficjalnej stronie internetowej: www.provident.pl.

Wymagania przy pożyczce

Aby Klient mógł skorzystać z usług firmy Provident musi spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim, musi być on osobą pełnoletnią, czyli taką, która ukończyła 18 rok życia. Druga kwestia związana jest z posiadanym obywatelstwem – aby móc zaciągnąć pożyczkę należy być obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej i posiadać w żaden sposób nieograniczone prawa i swobody obywatelskie.

Trzecim warunkiem jest posiadanie aktywnego numeru komórkowego (jest on niezbędny do weryfikacji danych Wnioskodawcy, oraz do pomyślnego zakończenia procesu rozpatrzenia wniosku i wpłaty pożyczonej sumy na konto Klienta). Wnioskodawca także musi mieć wpisany stały adres zameldowania oraz posiadać źródło stałych dochodów – tylko w takim przypadku wniosek o pożyczkę zostanie rozpatrzony pomyślnie. Wynika to z pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Jest ona niezbędna do udzielenia zapomogi finansowej.

Oferta

Firma Provident świadczy szeroką gamę usług, dzięki czemu każdy Klient, może znaleźć i wybrać taką ofertę, która spełni jego indywidualne oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na to, że minimalny wiek Klienta wynosi 18 lat (u innych pożyczkodawców wynosi on 20 a nawet więcej lat). Na ofertę składają się pożyczka samoobsługowa z ratą miesięczną lub tygodniową oraz konsolidacyjna.

Tylko ten pierwszy rodzaj pożyczki może być zaciągnięty przez Internet – po wypełnieniu wszystkich danych przez Pożyczkobiorcę, po rozpatrzeniu wniosku z Klientem kontaktuje się jeden z doradców i ustala sposób dostarczenia gotówki, pozostałe formy pożyczki zawierane są za pośrednictwem pracownika, reprezentującego firmę Provident. Oprócz szerokiego wachlarza usług dla klientów indywidualnych Provident posiada w swojej ofercie konkurencyjną i przystępną ofertę dla przedsiębiorców.

Bez ponoszenia dodatkowych kosztów właściciele przedsiębiorstwa mogą korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanego pakietu obejmującego takie udogodnienia jak: informacje oraz porady prawne i podatkowe, które są udzielane przez specjalistów czy opinie i analizy prawne. Pakiet Osobisty Prawnik jest ewenementem pod tym względem wśród konkurencji Providenta.

Należy także zaznaczyć, że ta firma pożyczkowa nie sprawdza swoich Klientów ani w Biurze Informacji Kredytowej, ani w Krajowym Rejestrze Długów, dzięki czemu z usług świadczonych przez Providenta mogą skorzystać ludzie, którzy zostaliby na pewno odesłani z kwitkiem przez przedstawicieli banków.

Struktura cenowa

Specjalna oferta „Za 0 w miesiąc” dotyczy Pożyczki Samoobsługowej oferowanej za pośrednictwem Internetu przez Provident Polska SA dla wszystkich klientów i polega na przyznaniu klientowi umownego uprawnienia do spłaty równowartości całkowitej kwoty pożyczki bez ponoszenia związanych z nią kosztów wyłącznie w terminie spłaty pierwszej miesięcznej raty pożyczki, jednak nie wcześniej niż w terminie 15 dni od daty zawarcia umowy Pożyczki Samoobsługowej. Specjalna oferta „Za 0 w miesiąc” dotyczy Pożyczki Miesięcznej na Konto lub w Gotówce spłacanej w 3, 6, 12 lub 18 miesięcznych ratach, o całkowitej kwocie pożyczki wynoszącej od 300 zł do 4 tys. zł.

Polega na przyznaniu klientowi umownego uprawnienia do spłaty równowartości całkowitej kwoty pożyczki bez ponoszenia związanych z nią kosztów wyłącznie w terminie spłaty pierwszej miesięcznej raty pożyczki, jednak nie wcześniej niż w terminie 15 dni od daty zawarcia umowy Pożyczki Miesięcznej w Gotówce lub 22 dni od daty zawarcia umowy Pożyczki Miesięcznej na Konto. Uprawnienie przysługuje pod warunkiem podpisania aneksu do umowy pożyczki i niezależnie od posiadanego prawa spłaty pożyczki przed terminem określonego w Ustawie o kredycie konsumenckim.

Wsparcie Klienta

Wsparcie Klienta odbywa się poprzez rozmowę z konsultantem (trzeba wypełnić formularz na stronie internetowej w zakładce „kontakt”), można także napisać maila ze wszystkimi pytaniami na adres: bok@provident.pl lub poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 600 200 200. Ci pożyczkobiorcy, którzy zawierają umowę o przyznanie gotówki w domu, mogą skontaktować się ze swoim doradcą.

Podsumowanie

PL Provident Logo 3Firma Provident świadczy bardzo szeroki wachlarz usług, dzięki czemu każdy Klient znajdzie ofertę, która spełni jego oczekiwania. W przypadku jakichkolwiek problemów Pożyczkobiorca może skonsultować się z doradcą Klienta w firmie Provident. Pomoże on w wyborze najlepszego rozwiązania, dzięki możliwości spłaty z ratą tygodniową lub miesięczną oraz udzieli wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie pytania Klienta.

Klienci biznesowi także będą zadowoleni z udzielonej pożyczki lub kredytu na konkurencyjnych i preferencyjnych warunkach, wraz z szerokim pakietem usług. Właściciele działalności gospodarczej nie muszą nawet we wniosku określać celu, w związku z którym ubiegają się o dofinansowanie. Firma nie sprawdza także swoich Wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej ani w Krajowym Rejestrze Długów, dzięki czemu z oferty mogą skorzystać ci, którzy nie uzyskaliby pomocy w bankach.