Lendon DOŚWIADCZENIA

Dostawca Lendon

 • Pierwsza pożyczka za darmo nawet do 2500 złotych
 • Nawet 5000zł pożyczki dla stałych klientów
 • 45-dniowy okres spłaty dla stałych klientów
 • Łatwy i szybki proces wnioskowania o pożyczkę

 

Sytuacja, w której nagle trzeba wygospodarować gotówkę w niespodziewanym celu, jak np. pilna naprawa auta służącego jako transport do pracy, reperacja niezbędnych sprzętów gospodarstwa domowego czy opłata mandatu może przytrafić się każdemu, a niestety nie wszyscy są gotowi na taką przykrą ewentualność. Nic więc dziwnego, że taką popularnością na rynku usług finansowych cieszy się szybka pożyczka.Platforma Lendon

Firmy, które ich udzielają, bardzo mocno konkurują ze sobą o praktycznie każdego klienta, gdyż wszystkie pożyczki wiążą się z wysokimi opłatami i stanowią czysty zysk dla pożyczkodawców. Wyjątkiem są promocje, którymi często posługują się pożyczający w celu przyciągnięcia jak największej ilości klientów a wśród nich tzw. pożyczka za darmo. Jedną z najbardziej skutecznych firm stosujących tego typu rozwiązania jest serwis LendOn.pl.

Plusy i minusy

 • Plusy

  • Darmowa pierwsza pożyczka
  • Wysoka kwota pierwszej pożyczki
  • Wysoka pożyczka dla stałych klientów
  • Dłuższy okres spłaty dla stałych klientów
  • Brak dodatkowych zaświadczeń i żyrantów
 • Minusy

  • Przedział wieku od 21 do 70 lat
  • Prowizje i opłaty za kolejne pożyczki

Pro and contra

Aby uzyskać kredyt gotówkowy w banku trzeba spełnić nieraz bardzo wygórowane oczekiwania i przejść przez skomplikowane biurokratyczne procedury. Natomiast, by skorzystać z pożyczek online najczęściej wystarczy dostęp do Internetu, rachunek bankowy, telefon i dowód tożsamości. Nie inaczej jest w przypadku LendOn.pl logowanie na stronie, po uprzedniej rejestracji, stanowi przepustkę do uzyskania szybkiej pożyczki. Sam proces jest szybki i prosty, co stanowi niewątpliwy atut serwisu. Jest to oczywiście w szczególności bardzo ważne gdy nam się śpieszy aby uzyskać pożyczkę – nie da się ukryć, że w przypadku gdy chodzi o pożyczki zwykle nie chcemy czekać za długo – także to bez wątpienia istotny atut tego dostawcy pożyczek online.

Jednakże najmocniejszym punktem Lendon jest pożyczka za darmo na kwotę sięgającą nawet 2500 złotych, która spłacona w wyznaczonym terminie 30 dni jest całkowicie pozbawiana jakichkolwiek opłat. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych, o ile nie najlepsza, tego typu promocja na rynku, nic więc dziwnego, że firma cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony nowych klientów. Rzadko który pożyczkodawca decyduje się na tak dużą kwotę w przypadku nowych użytkowników o rezygnowaniu z prowizji i odsetek nie wspominając.

Kolejnym wielkim plusem jest maksymalna kwota, którą można pożyczyć będąc stałym klientem LendOn. Mowa tu o sumie 5000zł z terminem spłaty wynoszącym 45 dni. Jest to również jedna z ciekawszych propozycji w branży. Natomiast nie jest to opcja darmowa oraz nie można z niej skorzystać za pierwszym razem.

Mocną stroną oferty dostępnej na LendOn.pl jest pożyczka bez zaświadczeń, co rozumieć należy jako minimum formalności i brak konieczności poręczenia ze strony osób trzecich. Cała procedura składania wniosku odbywa się przez Internet, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zaświadczenia, składanie dodatkowych dokumentów czy szukanie żyranta.

Jak już wspomniano prosty w obsłudze serwis internetowy stanowi wizytówkę LendOn. Jeśli jednak użytkownik napotka jakiekolwiek trudności lub będzie miał problem ze znalezieniem jakichś treści lub jakikolwiek inny może zwrócić się o pomoc do działu wsparcia klienta, które czynne jest przez siedem dni w tygodniu, co bez wątpienia stanowi dużą zaletę firmy. Nie wszyscy pożyczkodawcy bowiem decydują się na takie rozwiązania.

Firma, jak wszystko, ma też cechy, które można uznać za wadę. Jedną z nich jest dość wąskie kryterium wiekowe, obejmujące użytkowników w wieku o 21 do 70 lat. Oznacza to, iż osoby spoza tego przedziału nie mogą korzystać z oferty LendOn. Z reguły jednak wśród firm pożyczkowych limit wiekowy jest bardzo podobny, choć zdarzają się pożyczkodawcy, którzy go zwiększają lub w ogóle unikają podawania górnej granicy wieku.

Inną kwestią są opłaty i prowizje związane z korzystaniem z usług serwisu LendOn.pl. Mimo że mieszczą się one w standardach przyjętych przez branżę, to jednak trudno je uznać za atrakcyjne. O ile promocja związana z pierwszą pożyczką jest bardzo zachęcająca, to kolejne wyglądają już mniej ciekawie.

Company info

Creamfinance Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Kasprzaka 2/8, Warszawa 01-211; telefon 22-388-6-444 jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000453034; NIP 52 52 54 8958; REGON 146563260; Kapitał zakładowy w wysokości 1 400 000.00 PLN w całości opłacony. Creamfinance Poland Sp. z o.o. udziela pożyczek gotówkowych na okres od 1 do 30 dni i na kwotę od 100 zł do 3600 zł oraz działa w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz Ustawie o kredycie konsumenckim.

22-388-6-444
info@lendon.pl

Wymagania lendon.pl opinie

Aby starać się o pożyczkę w LendOn należy być obywatelem polskim i mieć stałe miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz legitymować się ważnym dowodem osobistym. Trzeba również posiadać aktualny numer telefonu w polskiej sieci komórkowej oraz rachunek osobisty w polskim banku. Jak już wspomniano, ważny jest limit wiekowy, który ogranicza pożyczkodawców do grupy od 20 do 70 lat.

Wymagany jest również przelew weryfikacyjny na kwotę 1 grosz, co stanowi często praktykę wśród firm działających w branży. LendOn w trakcie podejmowania decyzji o przyznaniu lub odrzuceniu pożyczki nie sprawdza zdolności kredytowej klienta w Biurze Informacji Kredytowej, co stanowi duży plus dla wszystkich osób zadłużonych, które nie mają dobrej historii kredytowej.

Sama procedura składania formularza jest prosta i szybka a podejmowanie decyzji na ogół nie zajmuje więcej niż 10 minut. Widać więc, że firma dba o szybkość w tym względzie i stara się dogonić najlepszych pod tym względem w branży, jak chociażby Kredito24, które chwali się średnim czasem rozpatrywania wniosku na poziomie półtorej minuty. Nic więc dziwnego, że jeśli chodzi o wymagania, które należy spełnić, by otrzymać pożyczkę w LendOn.pl opinie są zdecydowanie pozytywne.

Oferta

Podstawą oferty LendOn jest darmowa pożyczka na kwotę do 2500zł na okres do 30 dni bez żadnych dodatkowych opłat, która ma na celu przyciągniecie jak największej liczby klientów. Jak już podkreślano jest to propozycja bardzo atrakcyjna i cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku. Kolejne pożyczki są już niestety płatne, lecz wzrasta górna granica kwoty, którą można uzyskać: 3000zł przy drugiej, 4000zł przy trzeciej oraz 5000zł przy czwartej i każdej kolejnej. Jeśli dana pożyczka nie może zostać w terminie, LendOn oferuje możliwość przedłużenia spłaty o 5, 15 lub nawet 30 dni.

Oprócz darmowej pożyczki firma oferuje również liczne inne promocje, jak np. okazjonalne rabaty, dzięki którym propozycje LendOn nierzadko okazują się najbardziej atrakcyjne na rynku.

Z oferty tego pożyczkodawcy można korzystać praktycznie przez całą dobę siedem dni w tygodniu, aczkolwiek pamiętać należy, iż wnioski rozpatrywane są wyłącznie w czasie pracy firmy, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 21 i w soboty i niedziele od godziny 9 do 18.

Ceny

Jeśli chodzi o opłaty za korzystanie z usług LendOn, to wszystkie podawane są z góry, dzięki czemu użytkownik od razu wie, ile będzie musiał oddać, co pozwala lepiej przemyśleć decyzję. Aby lepiej zrozumieć mechanizm działania firmy, na jej stronie internetowej przedstawiono reprezentatywny przykład, z którego dowiadujemy się, iż:

 • Biorąc pożyczkę na całkowitą kwotę 1000 PLN, gdzie czas obowiązywania umowy wynosi 30 dni, oprocentowanie równa się 0%, opłata przygotowawcza również 0%, natomiast prowizja to 274 zł a odsetki kapitałowe 8,20 zł. Zatem całkowita kwota do zapłaty wynosi 1282,21 zł a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 1958,27,9%.

W przypadku LendOn.pl kontakt z obsługą jest bezproblemowy i możliwy w każdy dzień tygodnia, zatem wszelkie możliwe wątpliwości można rozwiać praktycznie na bieżąco telefonicznie lub mailowo.

Wsparcie klienta

W branży o bardzo silnej konkurencji, niewątpliwie istotnym czynnikiem jest wsparcie klienta na każdym etapie jego kontaktu z firmą. Okazuje się, że LendOn mocno wziął sobie do serca tę zasadę, gdyż już od pierwszej styczności z serwisem internetowym widać, iż strona została starannie przemyślana a wszystkie treści zamieszczono przejrzyście i czytelnie.

Jeśli jednak w trakcie korzystania z usług LendOn pojawiały się jakieś pytania lub wątpliwości, do usług klienta oddano centrum obsługi oferujące możliwość kontaktu telefonicznie lub drogą mailową przez siedem dni w tygodniu. Dla ścisłości, Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 21 oraz w soboty i niedziele od 9 do 18. Decydując się na takie rozwiązanie firma dała dobitny dowód, iż dobro klienta stanowi dla niej najwyższy priorytet.

Podsumowanie

PL Lendon Logo 3Branża usług finansowych cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony klientów, których ciągle przybywa. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdego może spotkać sytuacja, w której będzie pilnie potrzebować gotówki a pożyczyć nie będzie skąd. Nie da się niestety wyeliminować wszystkich przyczyn takiego stanu rzeczy, gdyż nie da się naprawdę przewidzieć, kiedy zepsuje się auto, którym trzeba dojechać do pracy albo gdy wydarzy się niespodziewana awaria sprzętu domowego, bez którego nie sposób normalnie funkcjonować.

W takich sytuacjach pomoc oferują banki lub firmy pożyczkowe, które wyspecjalizowały się w tzw. szybkich pożyczkach, czyli pożyczkach na stosunkowo niewielkie kwoty z szybkim terminem spłaty, nie przekraczającym na ogół 30 dni.

Jedną z takich firm jest LendOn, który dzięki licznym ofertom promocyjnym oraz wysokiemu poziomowi obsługi zyskał liczne grono zadowolonych klientów. Zdecydowanie największym plusem tego pożyczkodawcy jest oferta dla nowych klientów: pożyczka na kwotę nawet 2500zł na okres 30 dni bez żadnych opłat. Nie jest to jednak jedyny atut firmy, gdyż liczne promocje dla stałych klientów, jak na przykład okazjonalne zniżki na świadczone usługi oraz możliwość przedłużenia spłaty pożyczki o 5, 15 a nawet 30 dni sprawiają, że oferta pozostaje atrakcyjna dla użytkowników.

LendOn oddał do dyspozycji klientów łatwy w obsłudze i estetycznie wykonany serwis internetowy, dzięki któremu bez problemu można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat działalności firmy oraz jej oferty i opłat z nią związanych. Wartość dodatkową stanowi również dział wsparcia klientów czynny przez cały tydzień, który na bieżąco odpowiada na wszelkie pytania użytkowników.

W połączeniu z prostą procedurą wnioskowania o pożyczkę i szybkim czasem rozpatrywania formularza korzystanie z usług LendOn należy ocenić zdecydowanie pozytywnie, o czym świadczy przeważająca ilość pozytywnych opinii ze strony klientów.