Filarum DOŚWIADCZENIA

Dostawca Filarum

 • Pierwsza pożyczka za darmo
 • Brak weryfikacji w BIK
 • Wysoka kwota pożyczki dla stałych klientów
 • Krótki czas rozpatrywania wniosku

 

Szybka pożyczka to nierzadko ostatnia deska ratunku dla osób, które nagle znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i by się z niej wydostać pilnie potrzebują gotówki, a nie mają możliwości na pozyskanie środków z innych źródeł. Na rynku nie brakuje firm, które kierują swoją ofertę do osób znajdujących się w takich stresujących okolicznościach, ba, branża ta cały czas się rozwija i kolejne podmioty zainteresowane są organizowaniem działalności pożyczkowej.Platforma Filarum

Jedną z firm, która osiągnęła już mocną pozycję w tym sektorze jest z pewności filarum.pl, która działa na rodzimym rynku od końca 2013 roku i stała się natychmiast rozpoznawalna dzięki kampanii reklamowej przeprowadzonej w największych polskich stacjach telewizyjnych (m.in. TVP, Polsat czy TVN).

Plusy i minusy

 • Plusy

  • Pierwsza pożyczka jest za darmo
  • Każda kolejna pożyczka może być wyższa od poprzedniej
  • Krótki czas rozpatrywania wniosków
  • Brak weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej
  • Łatwy i szybki proces aplikowania o pożyczkę
 • Minusy

  • Niska kwota pierwszej pożyczki
  • Maksymalna kwota dopiero przy szóstej pożyczce

Pro and Contra

Wszystkie pożyczki, jaki i firmy które ich udzielają, wzbudzają wiele niekoniecznie pozytywnych emocji. Nie ważne, czy chodzi o chwilówkę, czyli pożyczkę na małą kwotę z szybkim terminem spłaty, czy kredyt gotówkowy, którego kwota sięga kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych pożyczanych na kilka lat wskazać można zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty związane z działalnością firm na rynku pożyczek online. Nie inaczej jest także w przypadku filarum.pl należącym do Rapid Finance.

Chyba największym atutem Filarum jest pożyczka za darmo. Zdecydowanie firmy korzystające z tego rodzaju rozwiązań promocyjnych oceniane są wyżej i chętniej wybierane przez klientów, czemu akurat nie ma powodów się dziwić. W Filarum pierwszą pożyczkę można wziąć na okres 30 dni, co stanowi średnią na rynku, a kwota nie może być wyższa niż 1000 złotych – w branży zdarzają się kwoty wyższe.

Warto podkreślić, że jest to pożyczka bez zaświadczeń, gdyż Filarum nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów czy zaświadczeń, a proces rejestrowania się w serwisie i późniejsza procedura weryfikacyjna są uproszczone i nie powinny absolutnie sprawiać problemu nawet osobom, których umiejętność korzystania z komputera i Internetu jest podstawowa.

Brak sprawdzania informacji w Biurze Informacji Kredytowej, co mocno akcentowane jest na filarum.pl, dla sporej grupy klientów stanowi wartość wprost nieocenioną, ze względu na ich wcześniejszą karierę na rynku usług finansowych. Nie każdy bowiem może pochwalić się nieskazitelną opinią czy uporządkowaną historią kredytową.

Pozytywem jest też kwota maksymalna, jaką można pożyczyć w Filarum przy kolejnych pożyczkach, która maksymalnie wynieść może 4000zł. Dla wielu osób jest to znaczna suma, którą gdzie indziej trzeba byłoby pożyczyć z dłuższym terminem spłaty. Możliwa kwota do uzyskania wzrasta z każdą kolejną pożyczką, kolejno jest to 2000, 2500, 3000, 3500 a przy 6 i każdej kolejnej 4000zł.

Warto również wspomnieć, iż sam czas rozpatrywania wniosków i uzyskania pożyczki w Filarum jest bardzo krótki (ponoć średnia wynosi zaledwie 15 minut) i widać, że firma dba, by nie pozostawać w tyle za najszybszymi markami na rynku, jak chociażby Kredito24, które chwali się średnim czasem rozpatrywania decyzji na poziomie półtorej minuty.

Uczciwie trzeba jednak przyznać, że zawieranie kolejnych umów pożyczkowych w Filarum nie kosztuje mało. Opłaty kształtują się na poziomie ponad 20%. Oczywiście na tle konkurencji ta oferta wcale nie wypada źle i jest to cecha charakterystyczna dla wszystkich firm działających w tej branży. Stąd między innymi bierze się wiele negatywnych opinii na temat świadczenia tego typu usług.

Za minus można również uznać fakt, że o pożyczkę mogą się starać jedynie osoby do 70 roku życia. Choć jest to raczej powszechna praktyka stosowana przez firmy pożyczkowe, to trudno ją określić jako pozytywne wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Jak widać w działalności Filarum można doszukać się zarówno pozytywnych, jak i negatywnych aspektów. Jednakże opinie klientów są w zdecydowanej mierze pochlebne, czego najlepszym dowodem jest Laur Klienta 2014.

Company info

Serwis firmy znajduje się na stronie filarum.pl. Tam można wyszukać szczegółowe dane na temat oferty i związanych z nią opłat a także wiele innych istotnych informacji z zakresu działalności pożyczkodawcy.

Rapid Finance Polska Sp. z o.o.
Adres siedziby: ul. Postępu 18A, 02-676 Warszawa
Adres do korespondencji: ul. Postępu 18A, 02-676 Warszawa

Regon 146381003 NIP 5252542660
KRS 0000439376 XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Dział Obsługi Klientów:
mail: info@filarum.pl
Telefon: 222 66 80 80

Wymagania

Aby skutecznie ubiegać się o pożyczkę w Filarum należy spełnić kilka wymagań. Przede wszystkim trzeba mieć polskie obywatelstwo i stałe miejsce zamieszkania na terenie naszego kraju a także legitymować się ważnym dowodem osobistym. Oprócz tego należy mieć ukończony 20 rok życia, ale nie więcej niż 70 lat. Poza tym trzeba dysponować własnym aktualnym numerem telefonu komórkowego oraz osobistym rachunkiem bankowym w Polsce. Aby dopełnić formalności i potwierdzić swoje dane konieczne jest przelanie kwoty w wysokości 1 grosza na jeden z rachunków należących do pożyczkodawcy (szczegóły znaleźć można w zakładce filarum.pl kontakt).

Jak widać procedura weryfikacyjna oparta jest na standardowych kryteriach przyjętych w branży i nie wyróżnia się niczym specjalnym. Co więcej, całą sprawę ułatwia fakt, iż Filarum nie sprawdza klientów w Biurze Informacji Kredytowej. O kolejną pożyczkę można ubiegać się dopiero po spłaceniu poprzedniej.

Jednak kwota pożyczki, o którą można się starać w kolejnych umowach wzrasta i przy piątej i każdej kolejnej chwilówce wolno ubiegać się o maksymalną sumę 4000 złotych. Jest to pewien ukłon dla klientów, którzy z oferty tej firmy korzystają regularnie – wydaje się, że zwykle miło jest gdy firma ufa bardziej swoim klientom i ma dla nich specjalne korzyści – jest to bez wątpienia atut firmy filarum, który należy wziąć pod uwagę gdy decydujemy się na pożyczkę online.

Oferta

Oferta filarum.pl kierowana jest do wszystkich osób, które pilnie potrzebują gotówki i będą w stanie wywiązać się ze spłaty pożyczki w ciągu 30 dni. Pierwsza pożyczka w ramach konsekwentnie realizowanej promocji jest darmowa, pod warunkiem oczywiście, że zostanie spłacona w terminie. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki to 1000 złotych. Zważywszy na liczne pochlebne opinie oferta ta cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

Stałym klientom, czyli takim, którzy już przynajmniej raz korzystali z usług firmy, Filarum oferuje większe możliwe kwoty pożyczek: 2000zł przy drugiej, 2500zł przy trzeciej, 3000zł przy czwartej, a 3500zł przy piątej umowie. Szósta i każda kolejna pożyczka może być zawierana na kwotę 4000zł (oczywiście w zależności od oceny zdolności kredytowej). Termin spłaty w przypadku każdej z sum jest taki sam i wynosi 30 dni.

Aby skorzystać z oferty należy zarejestrować się w serwisie filarum.pl oraz pozytywnie przejść wyżej opisaną procedurę weryfikacyjną. Decyzja zazwyczaj podejmowana jest w czasie nie dłuższym niż 15 minut a jej wynik przesyłany SMS-em na numer telefonu podany w czasie rejestracji. Pieniądze wypłacane są niezwłocznie a dokładna szybkość transferu zależy indywidualnie od każdego banku.

Ceny

Podobnie jak w innych serwisach, tak i w filarum.pl logowanie na stronie jest konieczne do zawarcia umowy. Jednak kalkulację można przeprowadzić bez przeszkód nawet nie posiadając konta. Jak już wspomniano pierwsza pożyczka na 1000zł jest darmowa. Każda kolejna na tą samą kwotę obciążona jest już prowizją i odsetkami, przez co suma do spłaty wynosi 1281,08zł (272,86zł prowizja i 8,22zł odsetki kapitałowe).

Przy pożyczce na maksymalną możliwą kwotę 4000zł suma do spłaty to 5066zł (prowizja wynosi 1033,12 a odsetki kapitałowe 32,88zł). Stopa oprocentowania w skali roku wynosi więc 10% a RRSO 1936,3%. Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskującego. Firma nie informuje o żadnych dodatkowych opłatach. Nie ma też dodatkowych kosztów za mailowe lub telefoniczne wezwanie do zapłaty.

Wsparcie klienta

Analizując sposób funkcjonowania Filarum w branży szybkich pożyczek nie sposób nie dostrzec, że firma zrobiła naprawdę dużo, by jej serwis był jak najbardziej przyjazny użytkownikom a korzystanie z niego łatwe i intuicyjne. Wszystkie niezbędne informacje są w zasięgu zaledwie kilku kliknięć myszką a forma ich podania przejrzysta i gustowna.

Najważniejsze dane znajdują się na pierwszej stronie serwisu z pułapu kalkulatora, który działa sprawnie i dokładnie. Jeśli jednak zachodzi konieczność kontaktu z firmą, do dyspozycji klientów oddano dział obsługi dostępny zarówno telefonicznie, jak i mailowo codziennie w godzinach od 7 do 23. Na stronie internetowej jest również wbudowany chat, za pomocą którego można także kontaktować się firmą w podanych wyżej godzinach.

Zważywszy na bardzo atrakcyjną ofertę Filarum dla nowych klientów, jak również nowoczesny i funkcjonalny serwis internetowy oraz wysoką dyspozycyjność Biura Obsługi Klientów można stwierdzić, iż firma bardzo zabiega o nowych pożyczkobiorców oraz dokłada wszelkich starań, by dotychczasowi konsumenci byli zadowoleni i pozostali lojalni.

Podsumowanie

PL Filarum Logo 3Niespodziewane wydarzenia będące przyczyną kłopotów finansowych mogą przytrafić się każdemu. Niestety rzadko kto jest przygotowany na taką ewentualność. Zepsuty samochód, co oznacza brak możliwość dojazdu do pracy, awaria sprzętu domowego, bez którego nie można normalnie funkcjonować, mandat karny czy pilna spłata zadłużenia bywają sytuacjami mocno stresującymi, zwłaszcza gdy nie ma sposobności szybkiego uzyskania gotówki.

Z pomocą przychodzą wtedy firmy pożyczkowe oferujące tzw. chwilówki, czyli pożyczki na niewielkie kwoty z krótkim terminem spłaty. Jedną z takich firm jest Filarum a jej promocyjna oferta, zgodnie z którą pierwsza pożyczka na kwotę do 1000zł przy spłacie w terminie jest za darmo, co może okazać się wybawieniem dla każdego, kto znalazł się w nagłej potrzebie finansowej. Nie jest to jednak jedyny atut firmy, która charakteryzuje się bardzo przyjazną polityką obsługi klienta.

Świadczy o tym chociażby uproszczona procedura weryfikacyjna oraz brak sprawdzania danych w Biurze Informacji Kredytowej, dzięki czemu z oferty tego pożyczkodawcy mogą skorzystać osoby z, delikatnie mówiąc, nieciekawą historią kredytową. Filarum docenia lojalność klientów, czego dowodem jest wzrastająca kwota możliwej pożyczki z każdą kolejną umową, która osiąga maksymalną sumę 4000zł przy szóstym zobowiązaniu.

Bardzo przejrzysty i estetycznie wykonany serwis internetowy zapewnia łatwe i szybkie zapoznanie się z warunkami i opłatami korzystania z usług firmy, co upraszcza proces podjęcia decyzji. Wysoce dyspozycyjne Biuro Obsługi Klienta codziennie służy pomocą w każdej sprawie. Widać więc, że Filarum to rzetelna firma, która dba o swoich klientów a wysoka pozycja w branży oraz przychylne oceny użytkowników nie są dziełem przypadku.