Ferratum Bank DOŚWIADCZENIA 2019

Dostawca Ferratum Bank

 • Bogata oferta usług
 • Wysoka kwota pierwszej pożyczki
 • Możliwość przedłużenia okresu spłaty pożyczki
 • Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy

 

Żyjemy w czasach, gdy większość spraw możemy załatwić w domu. Nie ruszając się z kanapy, możemy zamówić zakupy do domu jedzenie, kupić nową lodówkę czy zapłacić rachunki. To samo z pożyczkami. Jeszcze do niedawna byliśmy zmuszeni do chodzenia od banku do banku, aby móc wybrać odpowiednią ofertę dla siebie.Platform Ferratum

Z pewnością każdy z nas spotkał się z sytuacją, gdy musiał natychmiast uregulować rachunek, spłacić dług lub zakupić niezbędny domowy sprzęt. W takiej chwili ważny jest szybki zastrzyk gotówki. Dlatego obecnie możemy napotkać w Internecie mnóstwo portali, które oferują szybkie pożyczki gotówkowe online. Jedną z firm, świadczącą swoje usługi w tej branży jest Ferratum Bank.

Zalety i wady

 • Plusy

  • Bogata oferta usług
  • Wysoka kwota pierwszej pożyczki
  • Dwukrotne przedłużenie pożyczki w razie problemów ze spłatą
  • Darmowa pożyczka na kwotę 1 500 zł dla nowych klientów
  • Profesjonalna strona internetowa
 • Minusy

  • Sprawdzanie klientów w rejestrze BIG
  • Pożyczka przyznawana osobom od 21 roku życia

Za i przeciw

Nic w życiu nie jest idealne. Każda rzecz i każda osoba ma swoje wady i zalety. Tak jest również w przypadku Ferratum Banku. Niewątpliwe dużym plusem tej firmy jest jej bogata oferta usług. Bank oferuje m.in. pożyczki chwilówki. To świetna propozycja dla tych, którzy spotkali się z nieoczekiwanym wydatkiem i szybko potrzebują gotówki. Nie ważne, czy pożyczasz na nowy samochód, uregulowanie rachunków, czy chcesz sfinansować sobie wakacje na Jamajce.

Takie informacje nie są wymagane przy uzupełnianiu wniosku, który możesz spokojnie wypełnić w domu. Wystarczy dowód osobisty i numer konta bankowego, abyś mógł cieszyć się sporym zastrzykiem gotówki na swoim koncie. Co więcej, dla nowych klientów Ferratum Bank oferuje pożyczkę w wysokości ponad 1 500zł. Pożyczasz dokładnie 1 500 zł i po 30 lub 60 dniach oddajesz dokładnie taką samą sumę pieniędzy.

Ponadto, w ofercie firmy znajdują się także pożyczki na raty dla tych, którzy potrzebują więcej czasu, by spłacić zobowiazanie. Taki rodzaj kredytu można wziąć na sumę od 1 500 zł do 5 000 zł. Ratę możemy dopasować do swoich potrzeb. Możemy uregulować zadłużenie już po 6 miesiącach. Ci, którzy potrzebują więcej czasu, mogą spłacać kredyt w comiesięcznych ratach rozłożonych na dwa miesiące. To wszystko możesz zrobić nie wychodząc z domu. Wystarczy komputer stacjonarny lub laptop i Internet.

Kolejnym atutem internetowego serwisu pożyczkowego jest dość wysoka kwota pierwszej pożyczki – 1 500 zł. Dług możemy spłacić w ciągu 60 dni. Ponadto, jeśli uregulujemy zobowiazanie w terminie, nie będziemy obarczeni żadnymi dodatkowymi opłatami.

Następną pozytywną cechą Ferratum Banku jest fakt, że w razie kłopotów finansowych możemy dwukrotnie przedłużyć spłatę długu. Niektórzy mogą nie radzić sobie z domowym budżetem. Takie osoby często są postawione przed pewnymi dylematami, typu: zapłacić najpierw za prąd czy kupić dzieciom jedzenie? Kiedy już się wzięło pożyczkę, nie warto tracić głowy i martwić się, że nie da się rady spłacić długu.

W takiej sytuacji warto zadzwonić do biura Obsługi Klienta Ferratum Bank, gdzie wykwalifikowani pracownicy z wieloletnim doświadczeniem oznajmią Ci, że w razie takich kłopotów, uregulowanie długu można przedłużyć nawet dwukrotnie. Nowi klienci serwisu pożyczkowego online mogą liczyć na pierwszą, darmową pożyczkę na sumę ponad 1 500 zł. Wystarczy, że spłacisz dług w terminie, a nie zostaniesz obarczony dodatkowymi kosztami.

Jeżeli chodzi o stronę internetową Ferratum Bank, to jest ona prosta, czytelna i profesjonalna. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie, tak samo jak szczegóły ofert oraz wiele innych przydatnych wiadomości, jak regulamin czy porady i ciekawe artykuły o tym, jak spłacić dług zaciągnięty w banku. Tym bardziej, że na stronie głównej znajduje się suwak, którym możemy ustawić wysokość kwoty kredytu i czasu jakiego potrzebujemy na spłatę długu. Wówczas, z prawej strony suwaka pojawią się informacje, dotyczące ilości spłaty kwoty, RRSO oraz liczby rat do spłacenia.

To, co może trochę zirytować potencjalnych klientów jest to, iż Ferratum Bank sprawdza pożyczkobiorców w Biurze Informacji Gospodarczej. To popularny rejestr, do którego można trafić za spore zaległości pieniężne. Minusem Ferratum Bank jest wysoka granica wieku, która pozwala na wzięcie pożyczki w banku. Potencjalny klient banku winien posiadać obywatelstwo polskie, konto w banku i aktualny dowód osobisty oraz ukończony 21 rok życia.

Informacje o firmie

Z pewnością wiele osób już słyszało o tej firmie. Bowiem Ferratum Bank oferuje swoje usługi nie tylko w Polsce, ale także w takich państwach, jak Finlandia, Szwecja, czy Australia. Ferratum Bank należy do Ferratum Group i działa w ponad dwudziestu krajach Europy. Co więcej, firma została wyróżniona certyfikatem Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy, który przyznaje Loan Magazine.

Dodatkowo, firma uzyskała licencję instytucji bankowej od Komisji Nadzoru Finansowego Malty w dniu 12 września 2009 roku. Ferratum Bank każdego dnia korzysta z nowatorskich rozwiązań technologicznych, które pomagają firmie zwiększyć satysfakcję klientów z otrzymanych usług. Koncern każdego roku rozszerza swoją działalność na inne kraje Europejskie.

Główna siedziba firmy w Polsce znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Braniborskiej 2/10. Tych, którzy nie chcą tracić czas na stanie w korkach i wolą telefoniczne rozmowy, ucieszy fakt, iż Biuro Obsługi Klienta działa 24/7 pod następującymi numerami telefonów:

 • (71) 716 22 22
 • (22) 123 45 67

Z biurem obsługi klienta można również kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej, pisząc na podany adres: info@ferratumbank.pl.

Wymagania przy kredycie

Kto może wziąć pożyczkę? To pytanie nie raz pojawia się na różnych, bankowych forach. Oczywiście kredyt może wziąć osoba, która jest obywatelem Polski, posiada konto w polskim banku, legitymuje się aktualnym dowodem osobistym oraz ukończyła 21 rok życia. Wniosek o pożyczkę można wypełnić online. Wystarczy wejść na stronę internetową Ferratum Bank. Wszelkie formalności są ograniczone do minimum, a jedynymi wymaganymi dokumentami przy wypełnianiu wniosku jest dowód osobisty i numer konta bankowego.

Trzeba pamiętać, iż firma sprawdza potencjalnego klienta w Biurze Informacji Gospodarczej. Dlatego obecność kontrahenta w rejestrze skutkuje negatywną odpowiedzią na złożony wniosek. Ferratum Bank sprawdza klientów, czy Ci nie figurują również w rejestrze Krajowego Rejestru Długów. Oznacza to, że osoba ubiegająca się o pożyczkę w tym serwisie, nie powinna znajdować się na liście z powodu innych, niespłaconych pożyczek oraz nie uregulowania rachunków za telefon, Internet, prąd czy gaz.

Klient nie jest weryfikowany pod kątem widnienia na liście Biura Informacji Kredytowej. To dobra nowina dla tych, którzy mieli już wcześniej problemy z kredytami bankowymi, przez co mieli trudności ze wzięciem kredytu w innych firmach. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, pieniądze powinny pojawić się w krótkim czasie (zazwyczaj po 10 minutach) na podanym rachunku bankowym.

Oferta

Klienci cenią sobie ten serwis internetowy przede wszystkim za tzw. „pożyczki na krótko”. To świetnie rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują natychmiast niewielkiej sumy pieniędzy. Dlatego Ferratum Bank oferuje kredyt na kwotę od 1 500 zł do 2 000 zł. Dług można uregulować po 6 lub nawet po 24 miesiącach.

Tym, co przyciąga uwagę, jest darmowa pożyczka dla nowych klientów na kwotę do 1 500 zł. Rachunek możemy uregulować po 30 lub 60 dniach. Jeżeli uda się uregulować spłatę długu w terminie, wówczas nie zostajemy obarczeni dodatkowymi kosztami.

Z kolei pożyczka na raty umożliwia klientowi zdobycie gotówki nawet do 5 000 zł. Spłatę długu możemy rozłożyć na 24 miesiące. Wystarczy wypełnić wniosek online i mieć przy sobie następujące dokumenty: dowód osobisty, numer rachunku bankowego i telefon. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze pojawią się na wskazanym przez Ciebie rachunku bankowym. Harmonogram spłat pożyczki otrzymuje się zazwyczaj w przeciągu kilku dni za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Struktura cenowa

W przypadku pierwszej pożyczki Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (dalej: RRSO) przy całkowitej kwocie pożyczki 1000 zł dla 30 dni spłaty w jednej racie z opłatą administracyjną w wysokości 274,66 zł oraz odsetkami od pożyczki w wysokości 8,33 zł wynosi 1974%. Stopa oprocentowania pożyczki wynosi 10% w skali roku (odsetki są obliczane na podstawie 365 dni). RRSO uwzględnia pełny koszt pożyczki (łączny koszt- 282,99 zł). Wyliczenie na dzień 13.06.2016 r.

W przypadku pożyczek długoterminowych RRSO dla przykładu reprezentatywnego na dzień 16.08.2016 r. przy całkowitej kwocie pożyczki 2000,00 zł na okres 12 miesięcy wynosi 160,00% Wskazane RRSO zostało obliczone w oparciu o łączną kwotę pożyczki do zapłaty w wysokości 3214,00 zł, składającą się z kapitału pożyczki w wysokości 2000,00 zł i opłat ogółem w wysokości 1214,03 zł na które składają się: opłata administracyjna w wysokości 690,00 zł, opłata za uruchomienie pożyczki w wysokości 390,00 zł oraz odsetki od pożyczki w wysokości 134,03 zł. Stopa oprocentowania pożyczki wynosi 10% w skali roku. Miesięczna rata pożyczki dla wskazanego przykładu wynosi 267,84 zł.

Wsparcie klienta

Ferratum Bank stawia przede wszystkim na profesjonalną obsługę klienta. Infolinia firmy jest czynna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. To ważne dla tych, którzy potrzebują natychmiastowej pożyczki, ale mają pewne obawy i mnóstwo pytań, dotyczących kredytu. Pracownicy firmy z kilkuletnim doświadczeniem pomogli już niejednemu klientowi w dobraniu odpowiedniej usługi oraz udzielili odpowiedzi nawet na najbardziej wymagające pytania.

Ponadto, wszelkie szczegółowe informacje są umieszczone na stronie internetowej banku. Nowatorska i estetyczna szata graficzna sprawia, że korzystanie z usług tej firmy jest niezwykle komfortowe, proste i szybkie.

Podsumowanie

PL Ferratum Bank Logo 3Jeśli chodzi o pożyczko w Ferratum Bank opinie są w dużej mierze pozytywne. Klienci cenią go sobie za profesjonalną obsługę oraz za wysoką kwotę pierwszej pożyczki. A w razie problemów ze spłatą długu, wystarczy się skontaktować z pracownikiem firmy. Wówczas uregulowanie zadłużenia zostanie przedłużone.

Decyzje są podejmowane szybko, lecz Ci, którzy figurują w rejestrze BIG, nie mają co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Reasumując, łatwy w obsłudze serwis internetowy, wykwalifikowana obsługa, korzystna oferta banku oraz certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy sprawia, że Ferratum Bank jest godnym polecenia serwisem pożyczkowym online.