Feniko DOŚWIADCZENIA 2019

Dostawca Feniko

 • Brak ukrytych kosztów.
 • 4 wygodne raty
 • Bez wychodzenia z domu
 • Pozytywne opinie wielu klientów.

 

Serwis Feniko.pl oferuje klientom możliwość uzyskania pożyczki bez wychodzenia z domu. Szybko i sprawnie można tu załatwić wszystkie formalności przez Internet. Kwota pożyczki to od 300 do 1 000 zł. Kwota ta nie jest zbyt wysoka i bez problemu można znaleźć oferty firm, które oferują sumy nawet kilkukrotnie większe. Jednak w Feniko pożyczkę można spłacać aż przez 4 miesiące, co sprawia, że jest to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza propozycja na rynku.Platform Feniko

Oczywiście dla wszystkich, dla których czas spłaty stanowi najważniejsze kryterium. Jednak należy pamiętać, że sama oferta to nie wszystko – Feniko oferuje coś więcej: kulturalne i partnerskie podejście wszystkich pracowników, którzy starają się zrozumieć każdą potrzebę klienta. Aby przekonać się o lojalności firmy, wystarczy prześledzić różne nie tylko tematyczne fora internetowe i zamieszczone tam liczne pozytywne opinie klientów!

W biznesie Feniko stawia na zaufanie, transparentność, a także tworzenie nowoczesnych i prostych rozwiązań. Dba również o bezpieczeństwo, bo doskonale wie, jak ważne jest to dla wszystkich klientów. Wnioskowanie o pożyczkę jest naprawdę łatwe a po zaakceptowaniu wniosku pieniądze są bezzwłocznie przesyłane na konto pożyczkobiorcy.

Wady i zalety

 • Plusy

  • Pożyczka bez wychodzenia z domu
  • Szybki przelew na konto pożyczkobiorcy
  • Przyjazny serwis internetowy
  • Długi okres spłaty zobowiązania
  • Wiele pozytywnych opinii klientów
 • Minusy

  • Brak pierwszej darmowej pożyczki
  • Kolejną pożyczkę można wziąć dopiero po spłacie wcześniejszej

Za i przeciw

Możliwość skorzystania z oferty Feniko w całości przez Internet to niewątpliwie jeden z największych atutów tej firmy. Mimo, że należy uznać to za standard, że większość firm działających w branży pożyczkowej prowadzi przynajmniej część swojej oferty w kanale online, to jednak często spotyka się praktykę polegającą na tym, że część procedury, chociażby podpisywanie dokumentów, jest załatwiana w tradycyjny sposób. Feniko jednak nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń, a wszystkie formalności związane z zakładaniem konta i składaniem wniosku o pożyczkę nie sprawią trudności nawet osobie, o podstawowych umiejętnościach korzystania z komputera i Internetu.

Skoro jesteśmy już przy serwisie internetowym, to można na nim znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat działania firmy, jej oferty, kosztów i wysokości prowizji a także wiele więcej. Strona jest czytelna i estetyczna, przez co korzystanie z niej jest łatwe i przyjemne. Na stronie głównej znajduje się łatwy w obłsłudze kalkulator, dzięki któremu można szybko skalkulować wysokość pożyczki oraz wysokość rat, jakie będzie trzeba spłacić, ich termin a także prowizję, wysokość odsetek, RRSO. Dodatkowo w zakładce „pytania i odpowiedzi” klient znajdzie informacje na temat wszystkich najważniejszych aspektów związanych z wzięciem pożyczki i spłaty zobowiązania.

Co więcej, Feniko oferuje również różne formy kontaktu z pracownikami swojej firmy, przez co każdy klient ma gwarancję, że zostanie potraktowany indywidualnie – profesjonalni doradcy odpowiadają za dostosowanie właściwej oferty do potrzeb i możliwości każdej osoby. W relacji z klientami firma zawsze stawia na zaufanie i wzajemny szacunek. To sprawia, że o serwisie Feniko opinie są zdecydowanie pochlebne. Poza tym, na stronie internetowej każdy może czuć się bezpiecznie, gdyż wyszkoleni specjaliści dokładają wszelkich starań, aby internetowe połączenie było bezpieczne i niezawodne a dane osobowe należycie zabezpieczone.

Firma nie zwleka z odpowiedzią na wniosek o ocenę zdolności kredytowej i zazwyczaj klient otrzymuje ją w ciągu 24 godzin. W przypadku zaakceptowania wniosku, pieniądze przelewane są natychmiast na konto pożyczającego. Pamiętać jednak należy, że firma pracuje wyłącznie od poniedziałku do piątku i mimo iż wnioski można składać o dowolnej porze dnia i nocy, to jednak czas odpowiedzi 24 godziny liczy się tylko dla dni roboczych.

Niestety są też inne minusy. Za taki należy uznać fakt, że firma nie proponuje pierwszej pożyczki bez dodatkowych kosztów, a to promocja najchętniej wybierana przez klientów. Większość firm ma ją w swojej ofercie, choć czasami są to zaledwie symboliczne kwoty kilkuset złotych. Kolejnym minusem może być fakt, że maksymalna kwota pożyczki wynosi zaledwie do 1 000 zł oraz to, że kolejną pożyczkę możesz wziąć dopiero wtedy, gdy spłacisz poprzednią.

Nie jest to jednak zbyt dużą przeszkodą, biorąc pod uwagę chociażby to, że na rynku chwilówek jest to jedna z firm, która posiada najdłuższy czas spłaty pożyczki.  Dzięki temu również może zagwarantować niskie i wygodne raty, a także stosunkowo niskie oprocentowanie.

Informacje o firmie

Właścicielem serwisu Feniko jest Dagonia Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, Wydział VIII Gospodarczy – Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000665953, nr NIP 6462950868 z kapitałem zakładowym w wysokości 3 000 000,00 zł. Siedziba firmy mieści się przy ulicy Fabrycznej, w Tychach (43-100).

Klienci mogą kontaktować się z firmą dzwoniąc na dedykowaną im infolinię 801 00 50 22 czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. Isniteje również możliwość kontaktu za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej www.feniko.pl w zakładce „kontakt”.

Wymagania przy pożyczce

Wymagania stawiane klientom ubiegającym się o pożyczkę w Feniko nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle praktyk stosowanych w tej branży.  Nie mniej jednak, do wzięcia pożyczki potrzebny jest udokumentowany dochód, a nie wszystkie firmy tego wymagają. Jako dochód może służyć umowa (także o dzieło i zlecenie), renta czy świadczenie przedemerytalne, działalność gospodarcza lub rolnicza, a także kontrakt menedżerski, marynarski, wojskowy lub urlop górniczy czy kolejowy.

W przypadku uzyskania pozytywnej zdolności kredytowej, o której firma informuje zazwyczaj w ciągu 24h, można pożyczać bez ograniczeń! Oczywiście, do wzięcia pożyczki niezbędny jest również własny rachunek bankowy, z którego należy wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający dane osobowe. Należy również posiadać aktualny dowód osobisty oraz własny numer telefonu komórkowego.

Oferta

W Feniko.pl pożyczka możliwa jest na kwotę od 300 do 1 000 zł i to już za pierwszym razem. W innych firmach zdarzają się pierwsze pożyczki na niższe kwoty, ale nie brakuje również ofert na większe. Okres spłaty pożyczki wynosi 4 miesiące czyli 120 dni, co stanowi niewątpliwy atut Feniko. Pożyczone pieniądze należy spłacać według harmonogramu spłaty.

Oczywiście pożyczkę można spłacić wcześniej, natomiast nie ma możliwości rozłożenia jej na więcej niż 4 raty. Sam proces pożyczania przebiega niezwykle łatwo. Wystarczy wypełnić standardowy wniosek o pożyczkę na stronie internetowej firmy. Z kolei o decyzji w sprawie pożyczki Feniko informuje za pomocą sms lub mailowo.

Struktura cenowa

Koszty pobrania pożyczki w Feniko zostały przedstawione na poniższym przykładzie:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 389,12 %. Całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 1 000,00 złotych, oprocentowanie zmienne: 10 %, całkowity koszt pożyczki: 376,81 złotych (w tym prowizja: 348,36 zł, odsetki: 28,45 zł), całkowita kwota do zapłaty: 1 376,81 złotych, płatna w 4 miesięcznych ratach (pierwsza rata w kwocie 344,39 zł, pozostałe 3 raty płatne w kwocie 344,14 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 13.01.2017 r.

Wsparcie klienta

Feniko oferuje szybką i sprawną pożyczkę na kwotę od 300 do 1 000 złotych. Wystarczy spełnić minimum formalności, by skorzystać z oferty, co jest niezwykle proste, intuicyjne i w całości odbywa się za pomocą serwisu internetowego.  Wszystkie informacje na temat firmy, jej działalności i oferty znajdują się na stronie www. Zwłaszcza zakładka „pytania i odpowiedzi” stanowi swoisty przewodnik po usługach firmy.

Jeśli jednak klient ma dodatkowe pytanie lub wątpliwości, to może rozwiązać je kontaktując się bezpośrednio z działem obsługi klienta, który pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. Kontakt możliwy jest za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej lub telefonicznie pod numerem 801 00 50 22.

Podsumowanie

PL Feniko Logo 3Feniko.pl to przyjazny serwis internetowy udzielający pożyczek na kwoty od 300 do 1 000 zł. Nie ważny jest cel, gdyż pożyczkobiorca nie musi przedstawiać go we wniosku. Wystarczy zaświadczenie o dochodach, by uzyskać pozytywną zdolność kredytową, a także dowód osobisty, telefon i rachunek w banku i można korzystać z usług firmy. Serwis gwarantuje 100% bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek ukrytych opłat. Wszystkie koszty związane z udzielaniem pożyczki zostały przedstawione na stronie internetowej za pomocą reprezentatywnego przykładu.

Klient wybierając żądaną kwotę w kalkulatorze w serwisie od razu informowany jest o wysokości rat, odsetek, prowizji etc. Nie ma tu żadnych niejasności i niedomówień. Zabezpieczenia oparte na szyfrowanych połączeniach sprawiają, że przy wypełnianiu wszelkich formalności klient może czuć się bezpiecznie.  Każda pożyczka rozkładana jest na 4 raty. Ze wszystkich dostępnych na rynku chwilówek Feniko jest jedną z firm, która oferuje najdłuższy okres spłaty.

Oczywiście klient może ją spłacić wcześniej. Warto pamiętać także o tym, że przed skorzystaniem z kolejnej pożyczki, trzeba najpierw spłacić poprzednią. Jaki dochód jest brany pod uwagę? Niemal każdy. Firma honoruje wszelkie umowy. Zarówno te o pracę, jak i umowy o dzieło, czy zlecenie. Jeżeli jesteś emerytem bądź rencistą albo pobierasz świadczenia przedemerytalne także możesz skorzystać z oferty firmy, która akceptuje również kontrakty marynarskie, wojskowe, menadżerskie oraz urlopy górnicze lub kolejowe.

Należy również posiadać także własny rachunek bankowy, z którego trzeba wykonać przelew weryfikacyjny. Wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom klientów firma oddała dedykowaną infolinię, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. Można także zadawać pytania przez formularz aplikacyjny, wysyłając je na adres e-mail lub znaleźć na nie odpowiedź w FAQ.

Niewątpliwą zaletą pożyczki jest to, że można ją wziąć bez wychodzenia z domu. Firma oferuje brak zbędnych formalności i przejrzystą stronę internetową, dzięki której wszystko można załatwić niezwykle sprawnie i szybko. Co więcej, Feniko nie posiada również żadnych ukrytych kosztów, więc klient może poczuć się z niezwykle bezpiecznie i pewnie. Oprócz pożyczek Feniko zapewnia także partnerskie relacje oraz dobry kontakt ze swoimi konsultantami.