Fellow Finance DOŚWIADCZENIA 2019

Dostawca Fellow Finance

 • Weryfikacja klienta za pomocą aplikacji Kontomatik.
 • Wysoka kwota pożyczki.
 • Długi okres spłaty.
 • Pożyczka dla osób od 20 roku życia.

 

Serwisy pożyczkowe każdego roku zyskują coraz to nowych klientów. W końcu to doskonała metoda, by zdobyć potrzebną gotówkę bez zbędnych pytań. Nie liczy się cel kredytu. Nie ważne, czy pożyczasz na nowy samochód, pragniesz uregulować rachunki lub wymarzyłeś sobie podróż w ciepłe kraje. Biorąc pożyczkę przez Internet, takie informacje nie są wymagane. Jednakże ostatnimi czasy dużą popularność zyskują pożyczki społecznościowe (z ang. Social lending – pożyczki prywatne, społeczne).Platform Fellow Finance

Co to takiego? Pożyczki społecznościowe zawierane są bezpośrednio między dwoma osobami fizycznymi bez udziału instytucji finansowych. Takie transakcje realizowane są przy udziale serwisów pożyczkowych online, które nie uczestniczą w procesie udzielania kredytu, ale jedynie pośredniczą w całym procesie. Pożyczki są zawierane między użytkownikami portalu. Z kolei ten czerpie pieniądze z prowizji od zakończonych sukcesem transakcji. Jednym z takich portali jest Fellow Finance opinie o którym przedstawiamy w niniejszym artykule.

Plusy i minusy

 • Plusy

  • Wysoka kwota kredytu
  • Weryfikacja klienta za pomocą aplikacji Kontomatik
  • Pożyczka przyznawana od 20 roku życia
  • Długi okres spłaty
  • Termin spłaty możliwy do przesunięcia
 • Minusy

  • Weryfikacja klientów w rejestrach bankowych
  • Zmiany w umowie są wprowadzane przez pożyczkodawcę i pośrednika
  • Ograniczony kontakt z Biurem Obsługi Klienta

Za i przeciw – Fellow Finance

Wszystko w życiu ma swoje dobre i złe strony. Tak samo jest w przypadku serwisu pożyczkowego Fellow Finance, który mimo że pozycjonuje się wysoko ze względu na liczne zalety, to nie jest jednak pozbawiony wad. Wiele osób ceni sobie ten portal pożyczkowy za niesamowicie wysoką kwotę pożyczki. Kredyt można wziąć na sumę od 1 000 zł do ponad 12 000zł na okres od 12 do 24 miesięcy. Jest to bardzo atrakcyjna opcja dla osób, które potrzebują większej kwoty, gdyż zazwyczaj w przypadku pożyczek ratalnych suma nie przekracza 10 000 złotych.

Firma każdego dnia udoskonala swoje usługi, wdrażając w życie nowoczesne technologie, które ułatwiają korzystanie z portalu internetowego. Dlatego sporą zaletą Fellow Finance jest fakt, iż klienci są najpierw szybko weryfikowani w aplikacji Kontomatik. To nowatorska aplikacja, z której korzystają banki niemal na całym świecie. Dzięki niej firmy pożyczkowe mogą zidentyfikować potencjalnego kontrahenta pod kątem jego danych bankowych, jak również wykonać punktację kredytową opartą na dotychczasowej historii operacji bankowych.

W Polsce pełnoletność osiąga osoba, która ukończy 18 rok życia. To jednak za mało, by otrzymać pożyczkę na omawianym portalu, gdyż dolny limit wiekowy wynosi 20 lat. Pozostałe kryteria to posiadanie stałej pracy, która przynosi regularne dochody, aktualny dowód osobisty i konto w banku.

Kolejnym atutem serwisu pożyczkowego jest długi okres spłaty długu. Kredyt można uregulować w ciągu 12 miesięcy. Jeśli mamy problemy finansowe i wiemy, że w ciągu roku nie zdołamy spłacić zadłużenia, wówczas możemy rozłożyć spłatę na 24 miesiące.

W przypadku, gdy pożyczka została wzięta na okres 12 miesięcy, lecz z powodu nieprzyjemnych sytuacji nie jesteśmy w stanie spłacić długu w terminie, wystarczy skontaktować się z firmą. Wykwalifikowani pracownicy Fellow Finance pomogą przedłużyć termin uregulowania długu.

Tym, co może zniechęcić potencjalnych klientów, jest ich weryfikacja w rejestrach bankowych. Fellow Finance sprawdza zdolność kredytową kontrahenta w Biurze Informacji Kredytowej, dzięki czemu jest w stanie ochronić inwestorów i wyeliminować możliwość zadłużenia się osób, które nie są w stanie spłacić pożyczonej sumy. Firma przegląda także Krajowy Rejestr Długów, więc jeśli znajdujesz się na tej liście, nie masz co liczyć na pożyczkę na tym portalu.

Koncern nie poprzestaje tylko na tych dwóch rejestrach. Z chęcią zagląda również w listy Biura Informacji Gospodarczej. Jeżeli figurujesz w tej bazie nie oznacza to negatywnej odpowiedzi na wniosek o pożyczkę. Ale może być jej przyczyną. Kolejnym minusem jest zmienianie umów przez pożyczkodawcę i pośrednika. Nie ma z góry ustalonych zasad.

Te zasady, które obowiązywały na początku, mogą zostać zmienione w trakcie spłacania kredytu właśnie przez pożyczkodawcę lub pośrednika. Dlatego trzeba z góry ustalić jasne warunki, aby nie pogorszyć warunków spłaty długu. Być może Fellow Finance stawia na profesjonalną obsługę klienta, lecz jego biuro czynne jest tylko w dni robocze w godzinach od 11:00 do 15:00.

Informacje o firmie – Fellow Finance

Fellow Finance jest instytucją pozabankową, specjalizującą się w tzw. pożyczkach społecznościowych. W naszym kraj siedziba firmy mieści się w Warszawie, na ulicy Nowogrodzkiej 44 lok. 3. Kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy za pomocą telefonu pod numerem 22 397 51 15 lub za pomocą poczty elektronicznej poprzez wysyłanie wiadomości na email: bok@fellowfinance.pl.

Firma została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000576864; NIP 7010508554; REGON 362560885; Kapitał zakładowy w wysokości 200.000,00 PLN.

Wymagania przy kredycie

Ubiegając się o pożyczkę w serwisie internetowym Fellow Finance należy mieć ukończony 20 rok życia, posiadać polskie obywatelstwo, jak również legitymować się aktualnym dowodem osobistym oraz mieć konto w polskim banku. Należy pamiętać, że jest to pożyczka społecznościowa. Oznacza to, że faktycznym pożyczkodawcą jest inny użytkownik serwisu. W trakcie wypełniania wniosku przez Internet warto mieć przy sobie dowód osobisty, telefon komórkowy i numer konta bankowego, który powinien istnieć przynajmniej 3 miesiące w momencie składania wniosku o kredyt.

Wniosek wypełnia się online na stronie internetowej: www.fellowfinance.pl. Każdy wniosek jest weryfikowany w wyżej wymienionych rejestrach, aby portal miał pewność, że klient zdoła uregulować spłatę długu. Jeżeli firma trafi na pewne wątpliwe sytuacje w historii bankowej klienta, zaproponuje najpewniej niższą kwotę kredytu. Trzeba pamiętać, że Fellow Finance nie jest pożyczkodawcą. W systemie firmy pojawi się kontrahent, który będzie widoczny dla pozostałych inwestorów.

Oferta

Firma przedstawia swoją bogatą oferta usług. Jedną z nich jest pożyczka społecznościowa. Znana także jako peer-to-peer (P2P), albo social lending. Oznacza to, że pożyczasz pieniądze od osoby, która posiada sumę jakiej potrzebujesz. Taki rodzaj pożyczki cechuje się m.in. niskimi kosztami kredytu, łatwością jej utrzymania oraz indywidualnym sposobem ustalania warunków bezpośrednio między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą.

Kolejną usługą oferowaną przez pożyczkowy serwis internetowy jest tzw. pożyczka na remont. W końcu przychodzi taki moment, gdy nasze mieszkanie potrzebuje odnowienia lub pragniemy przystosować go do najnowszych trendów. Jednakże remont to ciężka praca, w którą musimy zainwestować swój wolny czas, cierpliwość oraz pieniądze.

Fellow Finance rozumie potrzeby związane z renowacją, dlatego dla swoich klientów przewidział pożyczkę na kwotę od 1 000 zł do 12 000 zł ze stałym oprocentowaniem. Bywają takie momenty, w których remont przekracza nasz początkowy budżet. Nie warto tracić dla tego głowy i przerywać prac w połowie. Po czterech miesiącach kwota zostanie powiększona.

Fellow Finance zdaje sobie sprawę, że spłata długów może być trudna. Dlatego pożyczka konsolidacyjna znajduje się na liście usług firmy. Konsolidacja to połączenie dwóch, albo więcej uprzednio zaciągniętych kredytów w jeden. W tym serwisie pożyczkowym możliwe jest dostanie pożyczki konsolidacyjnej na sumę do 12 000 zł. Z kolei o zwiększenie kwoty pożyczki można ubiegać się dopiero po czterech miesiącach regularnych spłat.

Struktura cenowa

Pożyczkę w Fellow Finance może wziąć osoba z polskim obywatelstwem, która ukończyła 20 rok życia. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 12 000 zł i można ją spłacać od 4 do 24 miesięcy. Na głównej stronie internetowej firmy znajduje się specjalny kalkulator pożyczki, dzięki czemu dowiemy się ile wynosi RRSO i jaką będziemy mieć całkowitą kwotę do zapłaty.

Strukturę cenową najlepiej ilustruje przykład reprezentatywny podany na stronie internetowej. Całkowita kwota pożyczki 1 000 zł, udzielana na czas obowiązywania umowy, który wynosi 12 miesięcy – roczne oprocentowanie nominalne: 10%, opłata wstępna: 170 zł (pobierana od razu z kwoty pożyczki), opłaty administracyjne i opłaty miesięczne za prowadzenia konta wynoszą 362,01 zł a łączna kwota odsetek to 54,99 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wyniesie 191%. Po zsumowaniu wszystkich kosztów, całkowita kwota do spłaty przez Pożyczkobiorcę wynosi 1 417 zł.

W przypadku nieterminowej spłaty pożyczki naliczane są odsetki w wysokości odsetek maksymalnych za opóźnienie określonych w art. 481 § 21 Kodeksu cywilnego, tj. dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (wysokość odsetek ustawowych za opóźnienie jest równa sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych). W przypadku braku spłaty pożyczki bądź opóźnienia w spłacie Pożyczkodawca może przekazywać dane Pożyczkobiorcy o zobowiązaniach do Biur Informacji Gospodarczej.

Wsparcie klienta

Fellow Finance jest jedną z tych firm, podchodzącą do każdego klienta indywidualnie. Dlatego do zadań pracowników firmy należy:

 • Dobranie odpowiednich pożyczkodawców do klientów
 • Przygotowanie warunków umowy
 • Opieka nad rachunkami
 • Opieka nad osobami, które biorą pożyczkę

Jednak biuro obsługi klienta jest czynne tylko od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 15:00, co jest niewątpliwym minusem, gdyż nie są to dogodne godziny dla tych, którzy pracują i wolą załatwiać pewne rzeczy osobiście. Telefoniczne wsparcie klienta jest dostępne w godzinach pracy biura, co również nie ułatwia kontaktu. W branży usług pożyczkowych wsparcie klienta zazwyczaj jest oferowane przez siedem dni tygodniu przez cały dzień a nierzadko i całą dobę, więc takie podejście zaniża ogólną ocenę serwisu.

Podsumowanie

PL Fellow Finance Logo 3Fellow Finance to portal specjalizujący się w tak zwanych pożyczkach społecznościowych, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych usług finansowych świadczonych przez banki i inne instytucje finansowe, który zdobywa coraz większą popularność wśród pożyczkobiorców w całym kraju. Klienci cenią sobie ten serwis pożyczkowy za oferowane usługi, wysoką kwotę przyznawanej pożyczki, długi okres spłaty i możliwość jej przesunięcia.

Umowy są zawierane bezpośrednio między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Z kolei specjalny kalkulator pożyczki, znajdujący się na stronie głównej firmy, umożliwi odpowiedni dobór kwoty. Dzięki niemu łatwo skalkulować zarówno kwotę pożyczki, jak i całkowitą sumę pieniędzy, którą będziemy musieli oddać.