Expander DOŚWIADCZENIA 2019

Dostawca Expander

 • Bogata oferta kredytów
 • Indywidualne podejście do klienta
 • Długi okres spłaty kredytu
 • Wysokość comiesięcznej raty ustalona przez klienta

 

W dzisiejszych czasach nie ma chyba osoby, która nie zastanawiałaby się nad wzięciem kredytu. W końcu to świetny sposób, by powiększyć budżet domowy i uregulować pewne zaległości w płaceniu rachunków, kupić pierwsze auto czy zafundować sobie wycieczkę w ciepłe kraje. Jeżeli ktoś nie radzi sobie z domowymi rachunkami, udaje się do doradcy finansowego.Platform Expander

Zawód ten wykonywany jest przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, a ich głównym zadaniem jest przekazanie klientowi wiedzy na temat ochrony jego majątku W Polsce, pierwszym internetowym doradcą w tej branży była firma Expander.

Zalety i wady

 • Plusy

  • Bogata oferta kredytów
  • Indywidualne podejście do klienta
  • Długi okres spłaty kredytu
  • Indywidualne ustalenie wysokości spłaty kredytu
  • Bezpłatne doradztwo
 • Minusy

  • Nieprofesjonalna kadra
  • Wysokie koszty rat do spłacenia

Za i przeciw

Przeszukując Internet w poszukiwaniu odpowiedniej oferty, musimy zdać sobie sprawę, iż każda firma ma swoje wady i zalety. Tak samo jest w przypadku koncernu Expander, który działa na polskim rynku już od kilkunastu lat. Niewątpliwym plusem jest to, iż posiada on szeroki wachlarz kredytów: od kredytu hipotecznego do kredytu refinansowego.

Expander za swój główny cel stawia sobie indywidualne podejście do klienta. Dlatego firma przygotowała tak szeroką ofertę kredytów oraz przygotowała pracowników do udzielania porad w sprawie swoich usług. Niewątpliwym atutem tego serwisu internetowego jest udzielanie pożyczek na bardzo długi czas – nawet do 35 lat. W końcu decydujemy się na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, których nie da się spłacić w ciągu dziesięciu lat. Te osoby, mające problem z ustabilizowaniem domowych finansów, poradzą sobie ze spłatą kredytu.

Kredyt to bardzo poważne zobowiązanie. Zazwyczaj rata kredytu jest już odgórnie ustalona. Expander zdaje sobie sprawę, iż nie zawsze klient da radę w miesiącu wpłacić wymaganą kwotę pieniędzy. W związku z tym firma pozwala swoim kontrahentom na ustalenie wysokości rat pożyczki.

Głównym zadaniem portalu pożyczkowego jest przede wszystkim doradztwo finansowe. Wiele osób ma obawy przed taką formą usług, gdyż w większości jest ona płatna. Jednakże nie w Expanderze. Aby świadomie zarządzać swoimi domowym budżetem, warto wybrać się do bezpłatnego doradcy, który pomoże uregulować finanse oraz doradzi w co inwestować i w razie problemów i jaki dobrać kredyt.

To, co kładzie się cieniem na działalność firmy, jest nieprofesjonalna kadra. Oczywiście, Expander zarzeka się, iż klient jest na pierwszym miejscu i dba o najwyższą jakość usług. Jednakże wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Expander opinie”, aby dowiedzieć się, iż koncern powoli traci klientów. Wiąże się to głównie z nieprofesjonalną kadrą, która nie została przeszkolona do obsługi klienta i tym samym wprowadza ludzi w błąd.

Z firmą można się skontaktować przez e-mail, dzwoniąc na infolinię lub przyjść do najbliższej placówki. Niestety, wiele osób narzeka na zbyt długi czas oczekiwania na odpowiedź. Z kolei wizyta w placówkach wiąże się z bardzo długim czekaniem. Expander twierdzi, iż pozwala klientom na ustalenie wysokości rat. Niestety, comiesięczne raty i tak będą zbyt wysokie. Dlatego warto zastanowić nad wzięciem kredytu hipotecznego lub refinansowego.

Informacje o firmie

Expander powstał w 2000 r. jako niezależny doradca finansowy. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie na ul. Prostej 69. W razie problemów z dojazdem i bezpośrednim kontaktem z biurem obsługi klienta, warto zadzwonić na infolinię pod następującymi numerami telefonów: 801 67 00 00 lub 22 295 44 44. Obecnie koncern posiada placówki w większości miast w Polsce. Dlatego w przypadku dodatkowych pytań można znaleźć w Internecie informacje, gdzie znajduje się najbliższa placówka.

NIP: 521-345-12-55,
REGON: 141062210
KRS: 0000287188

Wymagania przy pożyczce

Aby móc wziąć pożyczkę w Expanderze należy posiadać polskie obywatelstwo, mieć ukończony 18 rok życia oraz aktualny dowód osobisty. Ważny jest dokument, który potwierdziłby wysokość uzyskiwanych dochodów oraz posiadanie konta w polskim banku.

Oferty marki Expander

Oferta firmy Expander jest bardzo szeroka i znajdziemy w niej ubezpieczenia na zdrowie i życie, OC i AC, inwestycje, lokaty, obligacje, program emerytalny, jak i kredyty. Jedną z usług pożyczkowych, jaki świadczy ta firma jest kredyt hipoteczny. Celem tej pożyczki jest umożliwienie zakupu mieszkania lub dużej nieruchomości, albo kupna działki. W tym wypadku Expander oferuje pożyczkę na kwotę do 270 000 zł, którą można spłacić w ciągu 25 lat.

Oferta obejmuje również pożyczkę hipoteczną. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy już posiadają mieszkanie, lecz potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki. Ci, którzy wybrali tę opcję cieszą się korzystnym oprocentowaniem i pożyczkę wynoszącą 80% wartości nieruchomości. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze na koncie powinny się pojawić w ciągu 3 – 7 dni roboczych.

Kwotę kredytu można ustalić samemu, decydując się na sumę 25 000 zł lub 50 000 zł. Czas oczekiwania na pozytywne rozpatrzenie wniosku zależy od samego banku. Zazwyczaj jest to kilka dni lub nawet parę miesięcy. Kredyt hipoteczny można spłacić szybciej, lecz wiąże się to z dodatkowymi opłatami, które określa tabela prowizji i opłat lub umowa.

Kolejną usługą, świadczącą przez internetowych doradców finansowych, jest kredyt gotówkowy. W życiu przychodzi taki moment, gdy pewna kwota pieniędzy jest niezbędna. W końcu trzeba uregulować rachunki, zapłacić za wizytę u lekarza lub sfinansować sobie wakacje, o których marzyło się już od wielu lat. Celem ekspertów Expandera jest pomóc potencjalnemu klientowi w dopasowaniu wysokości raty, czasu spłaty oraz możliwości wakacji kredytowych. Pracownicy firmy mają za zadanie ukazać poszczególne oferty i wymienić ich wady i zalety oraz pomóc w negocjacjach z bankiem.

Kredyt konsolidacyjny jest kolejną usługą, którą świadczy Expander. Konsolidacja to nic innego, jak połączenie dwóch, albo więcej zaciągniętych uprzednio pożyczek w jedno. W ten sposób uporządkujemy finanse i bez problemu zapanujemy nad domowym budżetem. Decydując się na ten rodzaj pożyczki, co miesiąc będziemy zobowiązani do spłacania jednej i niższej miesięcznej raty, która będzie dopasowana do naszych możliwości.

Czas spłaty kredytu wynosi 30 lat. Aby wziąć ten rodzaj pożyczki należy posiadać dowód osobisty oraz dokument, który potwierdziłby wysokość uzyskiwanych dochodów. Co więcej, potrzebne są zaświadczenia pokazujące numery rachunków, na które będą wpłacane pieniądze, aby móc w stanie spłacić konsolidowane kredyty.

W ofercie firmy znajduje się także tzw. kredyt refinansowy. Jego celem jest pomoc w spłacie już zaciągniętych długów. Często jest on brany pod uwagę przez te osoby, które chcą spłacić kredyt wzięty na poczet remontu i modernizacji. Biorąc ten rodzaj kredytu w Expanderze, klient zyskuje pewność, iż comiesięczna spłata długu będzie mniejsza, tym samym wydłuży się okres spłaty. Kontrahent zyska 95% kwoty zabezpieczenia. Kredyt ten udzielany jest na 80% wartości nieruchomości.

Aby uzyskać ta pożyczkę wymagane jest okazanie dowodu osobistego i dokumentów, które potwierdzałyby wysokość uzyskiwanych dochodów. A także ukazać zaświadczenie z banku, w którym spłacany jest kredyt. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, pieniądze na koncie powinny pojawić się w ciągu kilkunastu minut. Do księgi wieczystej nieruchomości należy wpisać bank, który udziela kredytu refinansowego

Struktura cenowa

Początkowo Expander działał jako portal internetowy, pośredniczący w sprzedaży produktów finansowych. Jednak ten rodzaj usług nie przyciągnął zbyt wielu klientów. Dlatego firma postanowiła świadczyć usługi z zakresu doradztwa finansowego.

Oto przykładowe stawki:

Kredyt hipoteczny – pożyczka na kwotę 300 000 zł

 • Wkład własny: 30 000 zł
 • Okres kredytowania: 25 lat
 • Oprocentowanie: 3,40%
 • Kwota kredytu: 270 000 zł

Rata kredytu: 1 337 zł

Kredyt gotówkowy – kwota pożyczki 20 000 zł

 • Czas spłaty: 3 lata
 • Oprocentowanie nominalne: 3,40%
 • Prowizja banku: 8,20%
 • Całkowity koszt kredytu: 4 688,92 zł
 • Rata kredytu: 685,80 zł

Przykład reprezentatywny:

 • Koszt pożyczki: 10 000 zł
 • Czas spłaty: 120 miesięcy
 • Oprocentowanie: 7,49%
 • Opłata przygotowawcza 1 400 zł
 • Prowizja: 6%
 • Liczba rat: 120
 • Wysokość comiesięcznych rat: 143,38 zł
 • RRSO: 13,90%
 • Całkowita kwota do zapłaty: 12016,05 zł

Wsparcie klienta

Klient jest najważniejszy – jest to motto, które przyświeca każdej bankowej działalności. Nic więc dziwnego, iż instytucje finansowe prześcigają się w zatrudnianiu jak najlepszych konsultantów, którzy zadbaliby o pozytywny wizerunek firmy i tym samym przyciągali nowych kontrahentów. Jak jest w przypadku firmy Expander? Słysząc nazwę tego koncernu, staramy się go znaleźć w wyszukiwarce internetowej.

Wchodząc na jego główną stronę zostajemy zaatakowani mnóstwem ofert, kalkulatorami pożyczki i artykułami, dotyczącymi finansów. Dopiero w górnym, prawym rogu widzimy ikonkę słuchawki, która przeniesie nas na stronę adresów kontaktowych. Infolinia działa od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 22:00. W niedziele można skontaktować się z biurem obsługi klienta w godzinach od 9:00 do 18:00. Wystarczy zadzwonić pod następujący numer telefonu: 801 67 00 00 lub 22 295 44 44.

W razie zablokowanych połączeń telefonicznych można się skontaktować z pracownikiem firmy przez specjalny Live czat, dzięki któremu o każdej porze dnia będziemy mogli w spokoju porozmawiać z konsultantem. Mimo tego Expander nie cieszy się popularnością. Negatywne opinie dotyczą właśnie jakości obsługi klienta. Wiele osób skarży się na rozmowy przeprowadzone z wybranymi konsultantami, którzy wprowadzili ich w błąd lub odmówili pożyczki nie podając przy tym konkretnego powodu.

Podsumowanie

PL Expander Logo 3Expander opinie są różne. Firma zyskała sobie dużą popularność wiele lat temu, lecz niestety jej renoma zaczyna powoli zanikać. Mimo bogatej oferty kredytów, wiele osób skarży się na nieprofesjonalny zespół pracowników, który nieraz wprowadził ich w błąd. Negatywne opinie dotyczą również problemów z podpisaniem umowy i z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku.

Odmowa zwykle nie jest jasno wyjaśniona przez pożyczkodawcę, co bardzo irytuje klientów. Czy mimo tego warto skorzystać z ich usług? Z pewnością na polskim rynku znajdą się serwisy, które oferują o wiele lepsze warunki spłaty kredytu, jak i takich, które posiadają jasną i przejrzystą stronę internetową z najważniejszymi informacjami.