Euro-tax DOŚWIADCZENIA 2019

Dostawca Euro-tax

 • Znakomita obsługa klienta
 • Brak wstępnych opłat
 • Darmowa konsultacja
 • Rozliczanie podatku z kilkunastu krajów

 

Już od dłuższego czasu można zauważyć, że duża liczba młodych ludzi po ukończeniu szkoły czy studiów, wyjeżdża za granicę, aby zdobyć pierwszą dobrze płatną prace i doświadczenie zawodowe nie koniecznie związane z profilem zawodowym. Można w ten sposób zarobić więcej niż w Polsce wykonując mniej wymagającą pracę. Jeśli praca jest legalna odprowadzane są podatki, o których zwrot można ubiegać się po powrocie do Polski. Na rynku nie brakuje firm, które nam to ułatwią oczywiście za odpowiednią prowizją. Jedną z instytucji, która świadczy tego typu usługi jest Euro-tax.Platform Euro-tax

Zalety i wady

 • Plusy

  • Rozliczanie podatku z kilkunastu krajów
  • Doskonała obsługa klienta
  • Bezpłatne doradztwo
  • Autoryzacja zagranicznych urzędów skarbowych
  • Brak wstępnych opłat
 • Minusy

  • Długie oczekiwanie na realizacje spłaty – od dwóch do kilku miesięcy
  • Duża ilość formularzy do wypełnienia

Za i przeciw

Euro-tax jest jednym z portali internetowych, zajmujących się zwrotem podatku z zagranicy, który ma swoje zalety i wady. Sporym atutem tej firmy jest przede wszystkim to, iż rozlicza podatki z kilku krajów: z Holandii, Niemiec, Irlandii, Belgii, Danii, Wielkiej Brytanii oraz Austrii.

Euro-tax oferuje kontakt ze swoimi pracownikami od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. Z biurem obsługi klienta można kontaktować się przez telefon lub wysyłając wiadomość na adres: pytania@euro-tax.pl. Euro-tax podąża wraz z rozwojem technologicznym, dzięki czemu można się skontaktować z biurem obsługi klienta przez aplikację Messenger, lub tzw. Live czat. Dzięki temu możemy w każdej chwili porozmawiać z konsultantem, nie wychodząc z domu.

Kolejną zaletą tej firmy jest bezpłatne doradztwo. Finanse to istotna część naszego życia i niekiedy boimy się pójść z tym do doradcy, aby pomógł nam chociażby ustabilizować nasz budżet domowy. Martwimy się, że zamiast cennej rady dostaniemy tylko same ogólniki, a wizyta będzie nas kosztowała połowę pensji. W Euro-tax jest inaczej. Koncern słynie z doskonałej obsługi klienta i pomocy w każdej kwestii.

Firma działa na polskim rynku już od dziesięciu lat. Przez ten czas zdobyła sobie zaufanie licznego grona klientów. Ich ciężka praca została nagrodzona licznymi certyfikatami i pozwoleniami, które stanowią dowód, iż Euro-tax jest firmą godną zaufania i współpracy. Koncern zdobył m.in.:  uprawnienia Steuerberaterkammer Niederschasen. Pozwalają one na rzetelne  i kompleksowe zajmowanie się zwrotami niemieckimi. Dysponuje numerem BECON – to holenderski numer identyfikacji agenta podatkowego. Jest także autoryzowanym agentem urzędu irlandzkiego i posiada numer TAIN – Tax Agent Idenftification Number.

Firma nie pobiera żadnych wstępnych opłat. Nie trzeba się obawiać, iż mailowa konsultacja czy zajęcie się wszelkimi dokumentami będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami. Euro-tax poprowadzi Twoją sprawę od początku do końca, a należyte wynagrodzenie odbierze dopiero przy zakończeniu sprawy.

Żyjemy w świecie, gdzie wszystko chcemy mieć od razu: nowy samochód, ubrania, mieszkanie. Jednak na pewne rzeczy musimy poczekać. Tak jest i w przypadku usług Euro-tax. Firma stara się realizować zlecenia, jak najszybciej, lecz okres oczekiwania na pieniądze może trwać od dwóch do kilku miesięcy. Nie każdy lubi siedzieć nad stertą papierów, lecz niestety wypełnienie pewnej ilości formularzy jest niezbędne, aby proces odzyskania pieniędzy z podatku był szybki i prosty.

Informacje o firmie – Euro-tax

Euro-tax jest polską firmą, zajmującą się rozliczeniem podatków z zagranicy na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej. Zezwolenie to mieści w Rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie ogólnych zezwoleń dewizowych z dnia 15 kwietnia 2004 roku. Główna siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu na ul.

Sikorskiego 2/8, lok. 1. Z firmą można kontaktować się dzwoniąc pod następującym numerem telefonu: 71 799 0 600, a także drogą elektroniczną, wysyłając wiadomość na adres: pytania@euro-tax.pl. Firma aktywnie prowadzi swój profil na popularnym portalu społecznościowym – Facebook – gdzie również można kontaktować się z jej pracownikami, zarówno za pomocą aplikacji Messenger, jak i korzystając z okienka czatu, znajdującego się na stronie głównej firmy.

NIP: 108-00-09-959
REGON: 142746896
KRS: 0000480703

Wymagania – kto korzysta z serwisu?

Serwis internetowy jest przeznaczony dla osób, które wcześniej pracowały za granicą, a wróciwszy do Polski chcą ubiegać się o zwrot podatku.

Oferty marki Euro-tax

Euro-tax to polska firma, która od kilkunastu lat zajmuje się odzyskiwaniem pieniędzy z podatków płaconych w czasie pracy w innych europejskich krajach, takich jak: Holandia, Niemcy, Irlandia, Belgia, Dania, Wielka Brytania oraz Austria. Swoją ofertę Euro-tax kieruje również do osób, które pracowały legalnie w USA.

Jedną z propozycji Euro-tax jest również usługa dotycząca zasiłku rodzinnego w Holandii. Te osoby, które pracowały w tym kraju i mają dzieci mogą ubiegać się o dodatkowy zasiłek na opiekę nad swoimi dziećmi tzw. Kinderbijslag. Na kwartał można dostać nawet 279 euro za jedno dziecko. Aby dostać zasiłek na dziecko, urząd holenderski wymaga od nas przedstawienia: kopi dowodu osobistego, jarograaf lub salaris od holenderskiego pracodawcy oraz potwierdzenie ubezpieczenia o dochodach za rok 2016. Czas oczekiwania na pieniądze z zasiłku wynosi od ośmiu do czternastu tygodni.

Kolejną usługą, proponowaną przez firmę Euro-tax jest zasiłek rodzinny w Belgii. Tak samo, jak w przypadku pracowników z dziećmi z Holandii, tutaj można się ubiegać o zasiłek. Dzięki temu, każdego miesiąca budżet domowy wzrośnie o 249,41 zł na trzecie i każde kolejne dziecko. Zasiłek wydawany jest do pięciu lat wstecz. A oto lista dokumentów, które są potrzebne do dostania zasiłku: Formularz AA, dokumenty od pracodawcy – Fiche, Loonbrief, Loonafrekening, pełnomocnictwo oraz kopia dowodu osobistego albo paszportu.

Inne dokumenty, potrzebne do uzyskania zaświadczenia to: unijny akt urodzenia dziecka, unijny akt małżeństwa oraz decyzję, która potwierdza pobieranie zasiłku w Polsce lub w Belgii. Potrzebne będzie także zaświadczenie o zameldowaniu, jak również potwierdzenie statusu osoby bezrobotnej, pobieranie zasiłku czy emerytury. Ważne jest, aby dostarczyć zaświadczenie o zarobkach. Czas oczekiwania na zasiłek nie jest jednoznacznie określony. Formularze, dokumenty przechodzą przez wiele instytucji. Zazwyczaj na pieniądze czeka się do kilu miesięcy.

Firma stara się odzyskać zwrot dodatku do ubezpieczenia zwanego Zorgtoeslag dla osób pracujących lub byłych pracowników w Holandii. Może on wynieść do 83 euro miesięcznie. Można się o niego ubiegać do roku wstecz. W tym przypadku wymagane są następujące dokumenty: kopia dowodu osobistego, jarograaf od holenderskiego pracodawcy, potwierdzenie ubezpieczenia oraz informacje o stałych dochodach za 2016 rok.

Czas oczekiwania zależy od sytuacji. W razie problemów, można czekać na pieniądze do kilku miesięcy. Standardowy okres otrzymania wynagrodzenia wynosi od ośmiu do czternastu tygodni. O ten rodzaj zasiłku może ubiegać się osoba pełnoletnia, która pracuje na terenie Holandii i opłaca ubezpieczenie indywidualne/grupowe.

Kindergeld to zasiłek dla tych osób, które pracowały w Niemczech i posiadają dzieci. Dzięki niemu, budżet domowy zostanie powiększony o 184 euro (które jest przeznaczone na jedno dziecko). Przy czwartym dziecku kwota powiększy się do 215 euro miesięcznie. Czekanie na zasiłek zależy od paru czynników, takich jak: kompletności dokumentacji, sprawności komunikacji między Familienkasse i ROP-sem. Obecnie czas oczekiwania na odpowiedź jest bardzo długi. Ma to związek z dużą ilością wniosków, wpływających do Familienkasse Bautzen.

Czeki są popularną formą płacenia w innych krajach. Przez wypisywanie czeku najczęściej można dostać wypłatę, pracując w Anglii czy Holandii. Co jeśli przyjechało się do Polski z nieważnym czekiem? Wystarczy zgłosić się do firmy Euro-tax, która załatwi wszystkie formalności za swojego klienta. Wystarczy wypełnić krótki formularz, znajdujący się na stronie internetowej firmy, podać dane kontaktowe, a pracownicy firmy zaraz zabiorą się do pracy. Od złożenia wniosku, pieniądze na koncie powinny się pojawić w ciągu 5 dni roboczych. Każdy czek jest realizowany po aktualnym kursie dla klientów w Alior Bank S.A. Firma pobiera prowizję za czek w wysokości 39 zł.

Coroczne rozliczanie PIT-u stanowi nie lada wyzwanie dla niejednej osoby. Nie każdy sobie z tym radzi, gdyż trzeba wykazać się dużą cierpliwością i skrupulatnością. Aby ułatwić życie swoich klientów, firma Euro-tax zajmuje się rozliczeniem PIT-u-36/ZG. Usługa ta jest skierowana do osób, które zgodnie z polskim prawem muszą wykazać swoje zagraniczne dochody w Polsce oraz dla tych ubiegających się przed polskim urzędem skarbowym o wydanie zaświadczenia UE/EOG oraz UE/WE.

Struktura cenowa

Jeżeli chodzi o cenę za usługi, jak i prowizje od wykonywanych czynności, firma nie udziela takich informacji na swojej stronie internetowej. Chcą uzyskać jakiekolwiek dodatkowe wiadomości na ten temat, trzeba się skontaktować z pracownikiem Euro-tax, który w oparciu o indywidualną sprawę przedstawi związane z nią koszty.

Wsparcie klienta

Oczywiście Euro-tax zapewnia szerokie wsparcie swoim klientom. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu i można w niej załatwiać swoje sprawy osobiście. Do kontaktu z klientami służy dedykowana infolinia – numer: +48 71 799 0 600. Z pracownikami firmy można również kontaktować się wysyłając wiadomość elektroniczną na adres: info@euro-tax.pl.

Oprócz tego istnieje możliwość kontaktu na portalu społecznościowym Facebook za pomocą komentarzy lub przez aplikację Messenger. Na stronie internetowej firmy znajduje się również live chat, z którego można korzystać w godzinach pracy firmy. Prosta i przejrzysty serwis internetowy jest łatwy i przyjemny w użytkowaniu. Znajduje się w nim dużo przydatnych informacji podanych w czytelnej i przystępnej formie.

Podsumowanie

PL Euro-tax Logo 3Euro-tax to firma specjalizująca się w odzyskiwaniu zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. Nie każdy ma czas i możliwości robić to osobiście, dlatego nie brakuje ludzi, którzy szukają pomocy w tej kwestii. To dla nich swoją ofertę przygotował Euro-tax opinie o którym są pozytywne. Również liczne certyfikaty świadczą o tym, iż firma jest godna zaufania i warto polecić jej swoje sprawy. Euro-tax oferuje darmową konsultację, w trakcie której przedstawiane są możliwości oraz prowizje, dzięki czemu klient wie, czego może się spodziewać.