Ekspres kasa DOŚWIADCZENIA

Dostawca Ekspres kasa

 • Pierwsza pożyczka do 1500 złotych za darmo
 • Wysoka kwota pożyczki (nawet 5000zł)
 • Długi okres spłaty do 24 miesięcy
 • Bez dodatkowych zaświadczeń
 • Możliwość przedłużenia spłaty

 

Szybka pożyczka to oferta atrakcyjna chyba dla każdego, kto znalazł się w sytuacji, gdy niezwłocznie potrzebuje gotówki a nie ma innych możliwości pilnego pozyskania funduszy. Nic więc dziwnego, że branża wszystkich pożyczek rozwija się bardzo dynamicznie i ciągle przybywa firm, gotowych na ostrą konkurencję, by urwać jak największy kawałek tego smakowitego tortu dla siebie.Platforma Ekspres Kasa

Jedną z nich jest Grupa Ferratum – jedna z największych w Europie i na świecie firm oferujących szybkie pożyczki przez telefon i Internet m.in. za pomocą serwisu Ekspres Kasa. Pożyczkodawca w swej ofercie posiada przede wszystkim chwilówki, czyli pożyczki na niewielką kwotę z szybkim terminem spłaty, który nie przekracza zazwyczaj 30 dni oraz kredyt gotówkowy, przez co należy rozumieć pożyczkę ze spłatą rozłożoną na raty.

PLUSY I MINUSY

 • Plusy

  • Pierwsza pożyczka za darmo
  • Pożyczka na raty nawet 5000zł na 24 miesiące
  • Uproszczona procedura aplikacyjna
  • Estetyczny i intucicyjny serwis internetowy
  • Biuro obsługi klienta czynne 24h przez cały tydzień
 • Minusy

  • Niska maksymalna kwota pożyczki ratalnej dla stałych klientów (5000zł)
  • Niska maksymalna kwota pożyczki dla nowych klientów (3000 zł)

Pro and contra

Wszystkie firmy działające w branży pożyczek online muszą liczyć się z nieraz skrajnymi opiniami, jakie wzbudza ich sposób funkcjonowania i reklamowania swoich usług. Również w przypadku Ekspres Kasa opinie bywają bardzo różne – można znaleźć wiele poglądów pozytywnych, ale zdarzają się również zdania negatywne. Jeśli ktoś ma jednak jakieś wątpliwości to wszystko można wyjaśnić korzystając z zakładki ekspres kasa kontakt – tam dostaniemy dość sprawnie – zwykle w przeciągu 24 godzin odpwowiedzi na dręczące nas pytania i łatwo dowiemy się czy poszczególne plotki są zgodne z rzeczywistością czy też są jednak przesadzone.

Niewątpliwym atutem jest pierwsza pożyczka za darmo. Jest to narzędzie promocyjne bardzo często wykorzystywane przez pożyczkodawców w celu przyciągnięcia nowych klientów, choć stosowane nie przez wszystkich działających w tej branży. Kwota, o którą można się ubiegać za pierwszym razem, to maksymalnie 1500 złotych a czas spłaty wynosi 15 lub 30 dni. Widać więc, że mimo iż promocja nie wykracza poza standardy przyjęte w branży, to i tak jest atrakcyjna dla klientów i z pewnością spełnia swoje zadanie.

Kolejną bezdyskusyjną zaletą firmy jest pożyczka bez zaświadczeń, dzięki czemu proces rejestracji w serwisie oraz wnioskowania jest uproszczony do absolutnie niezbędnego minimum, co skutkuje ekspresowym przelewem gotówki na konto pożyczającego (oczywiście w przypadku decyzji pozytywnej). Jak widać, nazwa zobowiązuje i stanowi potwierdzenie jednego z priorytetów serwisu. Podobnie jak chociażby w przypadku Kredito24, które chwali się średnią szybkością obsługi na poziomie 90 sekund.

Mocnym punktem działalności Ekspres Kasa jest także pożyczka na raty, która może wynieść maksymalnie 5000 złotych ze spłatą rozłożoną na okres 24 miesięcy. Dla wielu osób jest to znaczna kwota, którą można wykorzystać nie tylko na wydostanie się z nagłej potrzeby finansowej, lecz także zainwestować w rozwój swój (np. jakieś szkolenie zawodowe umożliwiające znalezienie lepiej płatnej pracy) lub swojej działalności gospodarczej, która dzięki zaangażowaniu kapitałowemu może zacząć przynosić większy dochód.

Mówiąc o zaletach Ekspres Kasa należy także zaznaczyć, że firma oferuje możliwość przedłużenia spłaty i to dwukrotnie – każdorazowo okres wynosi 30 dni. Może być to opcja pomocna w wielu sytuacjach, warto więc o niej pamiętać.

Nie sposób również nie wspomnieć tutaj o centrum obsługi klienta, które pozostaje do dyspozycji użytkowników 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Takie rozwiązanie jest na pewno wyróżniające się na rynku, gdyż zazwyczaj firmy zapewniają kontakt z działem wsparcia tylko w określonych godzinach.

Firma ta, mimo ciągłej dbałości o swój wizerunek oraz starania się, by oferta była jak najbardziej atrakcyjna dla klientów, posiada również kilka wad. Niewątpliwie za taką uznać należy niską kwotę pożyczki ratalnej. Przy tak długim okresie spłaty, który wynosi 24 miesiące, sumę tą zdecydowanie uznać trzeba za niską. Co więcej dostępna jest ona tylko dla stałych klientów, gdyż nowi klienci mogą liczyć na 3000 złotych na okres 15 miesięcy.

Za inną przywarę serwisu przyjąć należy ograniczenie wiekowe dla wnioskodawców, którzy muszą mieć ukończone 21 lat, ale nie więcej niż lat 70. Jest to dość surowe kryterium, choć raczej popularne w branży, gdyż wiele firm charakteryzuje się podobną postawą wobec bardzo młodych lub starszych klientów.

Compatny info

Szczegółowe informacje na temat działalności firmy oraz jej oferty znajdują się na stronie internetowej ekspreskasa.pl Najważniejsze dane:

Ferratum Bank p.l.c.
Tagliaferro Business Centre
Level 6, 14 High Street
1551 Sliema, Malta

VAT: MT 2101-8613

INFOLINIA
(71) 716 22 22
(22) 123 45 67

mail: ekspreskasa@ekspreskasa.pl
skype: ekspres.kasa

Wymagania

Jak już wspomniano, w Ekspres Kasa logowanie dostępne jest dla użytkowników, którzy ukończyli 21 a nie przekroczyli 70 roku życia. Trzeba również być obywatelem polskim, legitymować się ważnym dowodem osobistym oraz posiadać własny numer telefonu komórkowego. Jednym z najważniejszych etapów weryfikacji jest szczegółowe sprawdzenie przez pożyczkodawcę historii kredytowej klienta w bazach danych i rejestrach dłużników.

Firma sprawdza również płynność finansową wnioskującego oraz wymaga przelewu w wysokości 1 grosza, który stanowi ostateczne potwierdzenie danych osobowych i zwieńczenie procedury weryfikacyjnej. Jeżeli dana osoba spełnia powyższe kryteria i nie ma zadłużenia w innych instytucjach finansowych może bez obaw złożyć wniosek o pożyczkę, oczywiście po uprzedniej rejestracji w serwisie.

Oferta

Grupa Ferratum, która swoim zasięgiem obejmuje ponad 20 krajów europejskich oraz ponad półtorej miliona klientów na całym świecie, w ramach prowadzonego w Polsce serwisu Ekspres Kasa oferuje swoim użytkownikom możliwość szybkiej pożyczki na kwotę do 1500 złotych z 30-dniowym okresem spłaty. W przypadku nowego klienta pierwsza pożyczka jest darmowa, o ile zobowiązanie zostanie spłacone w terminie określonym w umowie. Wniosek o pożyczkę składa się poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej. Dla stałych klientów firma oferuje również możliwość skorzystania z pożyczki za pomocą SMS.

Ekspres Kasa występuje również z propozycją pożyczki na raty, której wysokość wynosi do 5000 złotych ze spłatą rozłożoną na maksymalnie 24 miesiące. Podobnie jak większość firm z branży pożyczkowej, również Ekspres Kasa daje możliwość przedłużenia terminu spłaty na określonych warunkach i oczywiście za dodatkową opłatą. Z tej ewentualności można skorzystać maksymalnie dwa razy przy każdej pożyczce na okres maksymalnie 30 dni za każdym razem.

Ceny

Jak już wspomniano, pierwsza pożyczka zawarta w serwisie Ekspres Kasa i opłacona w terminie jest darmowa. Jednak z każdą kolejną usługą naliczane są opłaty. Pożyczając kwotę 500 złotych na 15 dni stały klient będzie musiał oddać 633 złotych, a na 30 dni 641 złotych. Maksymalnie na okres 15 dni można pożyczyć 800 złotych a do spłaty jest wtedy 1013 złotych. Pożyczając maksymalną kwotę 1500 złotych na maksymalny okres 30 dni, kwota do spłaty wynosi 1924 złotych.

Pożyczka ratalna oferowana przez Ekspres Kasa to możliwość uzyskania maksymalnie 5000 złotych z okresem spłaty do 24 miesięcy. Jest to opcja dostępna tylko dla stałych klientów, czyli osób, które już wcześniej korzystały z serwisu. Suma do spłaty wynosi wtedy 9560 złotych (rata miesięczna 398,37zł). Dla nowych klientów, czyli takich, którzy jeszcze nigdy nie korzystali z serwisu dostępna jest maksymalna kwota w wysokości do 3000 złotych na okres 15 miesięcy a całkowita kwota do spłaty to 5047złotych (rata miesięczna to 336,47zł).

Warto jeszcze zauważyć, iż określenie nowy klient/stały klient odnosi się do wszystkich klientów Grupy Ferratum niezależnie od marki, z której usług korzystają. Nie ważne zatem, czy będzie to serwis Ekspres Kasa, Ofin czy Ferratum, korzystanie z oferty którejkolwiek z marek skutkuje uzyskaniem statusu klienta całej grupy.

Wsparcie klienta

Grupa Ferratum dba o swój wizerunek rzetelnego pożyczkodawcy zarówno w branży, jak i wśród klientów. Potwierdzeniem tego jest wyróżnienie certyfikatem Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Rejestracja działalności na Malcie dała możliwość posługiwania się terminem bank w nazwie, co również podnosi rangę firmy. Nie tylko marketing i promocje są mocnymi atutami tego przedsiębiorstwa, gdyż również podejście do klienta stanowi bardzo mocny punkt jego oferty.

Już w pierwszym kontakcie z serwisem widać, iż poświęcono sporo czasu na analizę najlepszych rozwiązań stosowanych w branży i ich wdrożenie. Strona jest prosta, przejrzysta i estetyczna. Znalezienie wszelkich niezbędnych informacji na temat usług oferowanych przez Ekspres Kasa jest szybki i łatwe – nie powinno sprawiać problemów nawet osobom o podstawowych umiejętnościach korzystania z komputera i Internetu.

Wszelkie dane na temat pożyczek podawane są wprost i z góry, dzięki czemu ułatwiają przeprowadzenie kalkulacji oraz podejmowanie decyzji. Jeśli jednak jakiekolwiek kwestie pozostają niejasne lub niezbędne jest dodatkowe wsparcie ze strony specjalistów, do dyspozycji klientów pozostaje telefoniczne biuro obsługi czynne przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Jest to bodaj jedyne tego typu rozwiązanie stosowane w branży, gdyż zazwyczaj telefoniczne wsparcie klienta oferowane jest w określonych godzinach. Możliwy jest również kontakt z obsługą klienta drogą mailową a firma dokłada wszelkich starań, by czas oczekiwania na odpowiedź był jak najkrótszy. Biorąc powyższe pod uwagę można stwierdzić, iż poziom obsługi klienta w serwisie stoi na wysokim poziomie i może być wskazany jako wzór dla firm konkurencyjnych.

Podsumowanie

PL Ekspres Kasa Logo 3Branża szybkich pożyczek nadal prężnie się rozwija a firmy ostro konkurują ze sobą w zażartej walce o każdego klienta, dla których jest to okazja do znalezienia i skorzystania z bardzo atrakcyjnych promocji. Te mogą się czasem okazać zbawienne, ponieważ szybka pożyczka uproszczona do absolutnie niezbędnego minimum formalności i pozbawiona jakichkolwiek opłat stanowi łakomy kąsek dla każdego, kto nagle znalazł się w zupełnie nieoczekiwanych problemach finansowych, które tak naprawdę mogą spotkać każdego.

Niespodziewana awaria samochodu, którym codziennie dojeżdża się do pracy, zaskakujący defekt sprzętów domowych, bez których nie można się obejść, jak na przykład lodówka, pralka czy ekspres do kawy albo obowiązek spłaty zaległości skutkujących naliczeniem przykrych odsetek karnych to niestety możliwość, która zazwyczaj pojawia się w najmniej odpowiednim momencie. Stąd popularność firm pożyczkowych, wśród których można wyróżnić serwis Ekspres Kasa.

Bardzo atrakcyjna oferta dla nowych klientów opiewająca na kwotę 1500 złotych pożyczana na okres 30 dni na pewno stanowi doskonałą promocję dla wszystkich, którzy wcześniej nie korzystali z usług Grupy Ferratum. Przejrzyste zasady dotyczące warunków i opłat korzystania z szybkich pożyczek oraz pożyczek na raty a także łatwy w obsłudze estetyczny serwis i solidnie wsparcie ze strony czynnego całą dobę serwisu obsługi klienta to niewątpliwe atuty wpływające na pozytywne opinie klientów.