Alior Bank DOŚWIADCZENIA 2019

Dostawca Alior Bank

 • Jedna z najwyższych ofert na rynku – aż 20 tys. zł
 • Niskie oprocentowanie 4,9% do 15 tys. złotych
 • Łatwa procedura i szybka wypłata pieniędzy
 • Sprawdzony i rzetelny bank

 

Alior Bank jest jednym z tych banków, który potrafi zaciekle walczyć o swojego klienta. Firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, gdyż od dobrych kilku lat prosperuje na naszym rynku walcząc o bycie liderem usług finansowych w Polsce.Platforma Alior Bank

Konkurując nie tylko z innymi bankami, lecz także instytucjami pożyczkowymi Alior zdecydował się włączyć do swojego portfolio pożyczkę na dowód. Nie jest to żadne novum, gdyż inne banki również oferują podobne produkty z tych samych powodów. W przypadku Alior opinie są przeważnie pozytywne a sama oferta warta uwagi.

ZALETY I WADY

 • Plusy

  • Wniosek składany przez Internet
  • Środki na koncie w ciągu kilku sekund
  • Wysoka kwota pożyczki – do 200 000 zł
  • Bez dodatkowych dokumentów i zaświadczeń
  • Oprocentowanie do 15 000 zł wynosi 4,9%
 • Minusy

  • Pożyczka udzielana na podstawie zdolności kredytowej
  • Brak możliwości uzyskania informacji o wysokościach comiesięcznych rat

PRO AND CONTRA

Jeszcze parę lat temu, aby dostać pożyczkę, trzeba było udać się do jednej z siedzib banku, porozmawiać z pracownikiem firmy i przygotować stosy dokumentów, które potwierdziłyby tożsamość oraz pozytywną zdolność kredytową. Obecnie korporacje finansowe prą naprzód i nie pozostają w tyle z nowinkami technologicznymi, dzięki czemu wniosek o potrzebne pieniądze można złożyć przez Internet.

Tak jest w przypadku nowej oferty Alior Bank Kontakt bezpośredni nie jest konieczny, gdyż wniosek o pożyczkę na dowód można spokojnie złożyć w zaciszu swojego domu. Wystarczy dostęp do Internetu oraz dowód osobisty. Zazwyczaj po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, pieniądze na koncie pojawiają się w ciągu kilku dni. Banki pracują nad udoskonaleniem tego procesu. Po pozytywnym rozpatrzeniu prośby pieniądze na koncie pojawiają się jeszcze w ciągu kilku minut.

Niewątpliwym plusem tej oferty jest wysoki kwota pożyczki – 200 000 zł. Zazwyczaj, aby dostać taką kwotę, banki szczegółowo weryfikują klienta, sprawdzając jego przeszłość kredytową oraz obecność na listach dłużników. W końcu to dość spora suma pieniędzy, a niektóre osoby nie zawsze mogą sobie poradzić z takim obciążeniem.

Właściciele firmy zdają sobie sprawę, że w życiu występują przeróżne sytuacje, lecz nie powinny one figurować cieniem na danej osobie. Pożyczka na dowód na maksymalną kwotę 200 000 zł ma umożliwić potencjalnym klientom uregulowanie długów i spłacenie poprzednich kredytów.

Do niedawna, wnioskując o pożyczkę w banku, trzeba było udać się do jednej z filii wraz z ciężką teczką, zawierającą wszystkie potrzebne informacje o kliencie, zaświadczenia o niekaralności, o stałych zarobkach oraz o pozytywnej przeszłości kredytowej i masę innych dokumentów. Obecnie Alior Bank ukrócił tę procedurę. Pożyczka na dowód odbywa się przez Internet, a jedynym wymaganym dokumentem jest dowód tożsamości.

Kolejnym plusem jest stałe oprocentowanie – 4,9%.Dzięki temu zyskuje się pewność, że koszty pożyczki się nie podniosą, a całkowita spłata kredytu nie podskoczy do niewyobrażalnej sumy. Tym bardziej, że ciężko jest znaleźć ofertę, która proponowała by kontrahentowi stałe oprocentowanie na tak wysoką kwotę.

Chociaż oprocentowanie to jest jednym z najlepszych na rynku, to jednak istnieje pewien haczyk. Jest ono dostępny tylko dla kwoty do 15 000 zł. Kolejnym minusem jest brak informacji, dotyczącej wysokości comiesięcznej raty. Klient ma możliwość uzyskania jej dopiero po złożeniu wniosku. Nie jest to komfortowa sytuacja, gdyż właśnie od wysokości rat zależy, czy kontrahent weźmie tą pożyczkę.

WYMAGANIA

Aby móc wziąć pożyczkę na dowód w Alior Bank wystarczy dowód osobisty, adres e-mail oraz telefon. Mogą skorzystać z niej te osoby, które nie posiadają niespłaconego kredytu w tym banku. Poza tym oferta skierowana jest do osób, które uzyskują dochody z umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

OFERTA

Pożyczka na dowód z oprocentowaniem 4,9% jest jedną z najlepszych ofert na rynku. Co więcej, istnieje możliwość wcześniejszej spłaty. Wystarczy skontaktować się z pracownikiem banku, który pomoże wydać dyspozycję, dotyczącą wcześniejszej spłaty. Dodatkowo, ofercie tej towarzyszy bezpłatne Konto Rozsądnie Alior Banku z możliwym zwrotem 3% wartości zakupów spożywczych z płatności kartą i darmowymi wypłatami z bankomatów w kraju i zagranicą.

Kolejny produkt, który można dostać w tej ofercie, jest limit odnawialny w rachunku Alior Banku. Dzięki niemu zostają przyznane na czas nieokreślony dodatkowe środki na niespodziewane wydatki ze stałym oprocentowaniem. Opinie klientów na temat tej oferty są w dużej mierze pozytywne. Warto przejrzeć niektóre wypowiedzi konsumentów, aby przekonać się, że pożyczka na dowód jest szybka, prosta i wymaga minimum formalności.

STRUKTURA CENOWA

Aby dokładnie zobrazować strukturę cenową, posłużę się przykładem reprezentatywnym: pożyczka na dowód na sumę 14 000 zł, czas spłaty rozłożony na 36 miesięcy. Wówczas całkowita kwota do zapłaty wyniesie 16 047,78 zł, przy oprocentowaniu nominalnym 4,9%. Całkowity koszt kredytu to ponad 2 047,78 zł, a w tym prowizja (6%) – 893,62 zł oraz odsetki 1 154,16 zł. Wysokość comiesięcznych rat – 445,71 zł, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 9,5%.

WSPARCIE KLIENTA

Alior Bank od lat figuruje na liście najlepszych banków pod względem wysokiej jakości obsługi klienta. Jego filie można znaleźć w każdym większym mieście, a infolinia jest czynna 24 godziny na dobę. Można kontaktować się z konsultantem, który szczegółowo odpowie na najbardziej wymagające pytania. Klienci cenią sobie pracowników za fachową pomoc, indywidualne podejście i świetne przedstawienie i dopasowanie ofert do ich potrzeb.

Kontakt odbywa się także drogą mailową lub w najbliższym oddziale banku. Tak jak w przypadku innych firm, tak i w Alior Banku Logowanie do internetowego konta następuję na stronie głównej firmy, gdzie klient podaję swój identyfikator oraz hasło. ID klienta i hasło jest znane tylko i wyłącznie kontrahentowi. W razie kłopotów z zapamiętaniem loginu i hasła wystarczy skontaktować się z infolinią.

PODSUMOWANIE

Logo 3 Alior Bank PLPożyczka na dowód w Alior Banku jest znakomitą ofertą dla tych, którzy potrzebują natychmiast sporego przypływu gotówki. Niskie oprocentowanie oraz konsultanci z wieloletnim doświadczeniem bez problemu odpowiedzą na najbardziej wymagające pytania klientów i rozwieją wszystkie wątpliwości, dotyczące tej pożyczki.

Tym bardziej, że do oferty dołączono kilka ciekawych produktów. Jednym z nich jest limit odnawialny w banku oraz darmowe Rozsądne Konto Alior Banku, służące jako rachunek oszczędnościowy. Dzięki niemu 3% wartości zakupów będą automatycznie przenoszone na to konto. Tym samym, po pewnym czasie, można zauważyć sporą sumę pieniędzy, którą samemu nigdy by się nie udało odłożyć.

Brzmi świetnie? Z pewnością tak, ale Alior Bank na pierwszym miejscu stawia klienta i stara się świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Bez ukrytych haczyków, jasne warunki spłaty oraz dogodne comiesięczne raty sprawiają, że jest to jedna z lepszych ofert na rynku.