Aasa Finanse DOŚWIADCZENIA 2019

Dostawca Aasa Finanse

 • Niskie i przystępne raty
 • Aplikacja mobilna dla klientów firmy
 • Pożyczka do 10 tys. zł
 • 24 miesiące na spłatę

 

Aasa Polska to skandynawska firma, która działa w Polsce już od 2012 roku. Oferuje swoim klientom ratalne pożyczki, które są oparte na wieloetapowym procesie oceny kredytowej. Wieloetapowy nie znaczy jednak długi i męczący. Aasa Polska oceni Twoją zdolność kredytową w zaledwie kilka sekund. Firma nie udziela tzw. „chwilówek”, ponieważ stawia na rozwój klientów i relacje budowane z nimi przez lata. Oprócz tego dla firmy liczy się transparentność i bezpieczeństwo.Platform Aasa Finanse

To sprawia, że klienci w trakcie podpisywania umowy nie muszą martwić się o ukryte opłaty zapisane drobnym druczkiem. Wszystkie formalności są zrozumiałe i przejrzyste. Aasa Polska oferuje zarówno pożyczki przez Internet, jak i te stacjonarne. Firmę docenili klienci, a uzyskany w 2016 roku Laur Pośredników Finansowych tylko to potwierdza.

Wady i zalety

 • Plusy

  • Aplikacja mobilna dla klientów banku;
  • Internetowy czat na stronie;
  • Niskie raty;
  • Pożyczki dopasowane do potrzeb klienta;
  • Pożyczki aż do 10 tys. zł.
 • Minusy

  • Brak tzw. „chwilówek”
  • Wieloetapowy proces oceny kredytowej

Za i przeciw

Aasa Polska to firma, która została doceniona przez wielu klientów. Co jednak sprawia, że ludzie tak chętnie korzystają z jej pożyczek? Pierwszą zaletą serwisu jest z pewnością aplikacja mobilna dostępna dla klientów banku. To bardzo wygodne rozwiązanie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jesteś w podróży, jednak potrzebujesz przelać środki? A może tylko chcesz sprawdzić stan swojego konta, ale bez pobierania wysokiej prowizji? To wszystko jest w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy pobrać aplikację mobilną i gotowe!

Kolejnym plusem jest to, że strona internetowa firmy, która wyposażona została w czat. W momencie, kiedy klient potrzebuje uzyskać szybkiej odpowiedzi na pytanie związane z pożyczką w Aasa Polska wystarczy, że wejdzie na stronę internetową i napisze do konsultanta. Nieznany nam jest czas oczekiwania na odpowiedź, jednak jest on na pewno szybszy niż wysłanie zapytania poprzez e-mail.

„Aasa Polska lekkie raty” to slogan, którym firma się reklamuje. Nie są to  przysłowiowe słowa rzucone na wiatr. Klient pożyczone pieniądze może oddawać w wygodnych dla siebie ratach rozłożonych, aż na 24 miesiące. Biorąc pod uwagę fakt, że firma oferuje swoim klientom pożyczkę, aż do 10 tys. zł raty wydają się być naprawdę niskie i wygodne dla każdego.

Serwis oferuje również „Pożyczki skrojone na miarę”, czyli takie, które są odpowiednio dopasowane do potrzeb klientów. W ofercie coś dla siebie znajdą zarówno podróżnicy, złote rączki, działkowcy, ale również fani elektroniki czy nawet marzyciele. Aasa Polska oferuje również specjalną ofertę idealnie dopasowaną dla tych, którzy potrzebują gotówki na nieprzewidziane wydatki edukacyjne lub zagraniczne studia dla swoich pociech.

Firma udziela pożyczek osobom w wieku od 20 do 80 roku życia, wobec czego nawet emeryci mogą pozwolić sobie na pożyczkę. Jest to niewątpliwie jeden z kolejnych plusów, który tak jak te pozostałe sprawia, że serwis Aasa Polska opinie ma pozytywne. Aasa Polska posiada na swojej stronie internetowej serwis, który umożliwia klientom sprawdzanie swojego stanu konta, wykonywanie przelewów oraz wiele innych.

Jak wszystko na świecie również i Aassa Polska też posiada pewne minusy. Zaliczyć do nich można chociażby brak tzw. pożyczek chwilówek. Aasa Polska to firma, która chce budować trwałe relacje z klientami, wobec czego „chwilówki”, czyli pieniądze nawet w 15 minut, nie wpisują się w jej strategię.

Kolejnym minusem może być wieloetapowy proces oceniania zdolności kredytowej. Pracownicy firmy zapewniają, że trwa on niezwykle krótko, jednak składa się z wielu etapów, wobec czego klienci Aasa Polska muszą uzbroić się w cierpliwość podczas dopełniania formalności.

Informacje o firmie

Tak jak już wspomniano wyżej, z firmą skontaktować się można chociażby przez czat online. Oprócz tego Aasa Polska posiada infolinię dostępną pod numerami telefonu 801 40 40 40 / 22 4 600 300. Jeśli klienci wolą jednak kontaktować się drogą mailową, to mogą robić to od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 19. E-mail firmy to: info@aasapolska.pl. Na stronie internetowej dostępny jest również formularz kontaktowy poprzez, który możemy zadać pytanie. Siedziba firmy mieści się w Warszawie przy ul. Hrubieszowskiej 2.

Wymagania przy pożyczce

Aby wziąć pożyczkę w Aasa Polska musisz na stałe mieszkać w Polsce oraz mieć między 20, a 80 rokiem życia. Dodatkowo wymagany będzie udokumentowany stały dochód i własny rachunek bankowy.Firma nie wypłaca pożyczek osobom, które widnieją w rejestrze dłużników. Nawet jeśli klienci firmy posiadają aktualnie kredyt w innym banku, nie jest to przeszkodą do wzięcia pożyczki w Aasa Polska.

Wystarczy tylko, że klient nie ma zaległości w jego spłacaniu i nie widnieje w rejestrze dłużników. Aasa Polska w relacjach ze swoimi klientami stawia przede wszystkim na zaufanie. Dlatego też, podczas brania pożyczki, nie są wymagane dodatkowe dokumenty. Czasem pracownik firmy, aby potwierdzić zdolność kredytową, może poprosić klienta o przedstawienie wyciągu bankowego lub zaświadczenia
o zatrudnieniu.

Oferta

Firma Aasa Polska oferuje internetowe oraz stacjonarne pożyczki do 10 tys. złotych. Jeżeli klient wybiera pożyczkę przez Internet składa wniosek online. Do jego wypełnienia będzie mu potrzebny numer PESEL. Należy pamiętać, że wszelkie formalności można załatwiać 24h na dobę. Klient sam decyduje o tym, w jakim okresie chce spłacić należność. Należy jednak pamiętać, że okres ten nie może przekroczyć 24 miesięcy. Firma nie nalicza klientom żadnych dodatkowych kosztów.

Nie uiszczasz opłat, kiedy zmienisz harmonogram spłaty pożyczki, a koszty przygotowania i wysyłki pierwszego monitu, wezwania do zapłaty czy ostatecznego wezwania do zapłaty leżą po stronie firmy. Dodatkowo warto zauważyć, że jednorazowa opłata przygotowawcza, która w większości banków pobierana jest podczas brania pożyczki, w Aassa Polska jest rozkładana proporcjonalnie do całego okresu jej spłaty. Jeśli wieloetapowy proces oceny kredytowej przebiega pozytywnie to firma zobowiązuje się do wpłacenia pożyczki na konto klienta w czasie 1 dnia roboczego.

Warto również zaznaczyć, że w każdej chwili klient może odstąpić od podpisanej umowy. Wystarczy jedynie, że zwróci wypłaconą pożyczkę w terminie 30 dni (licząc od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy). Assa Polska oferuje także dla chętnych klientów możliwość potwierdzenia danych przez portal Facebook. W ten sposób można zyskać rabat na opłatę przygotowawczą w postaci 10 zł. Dodatkowo klienci nie muszą się martwić, że serwis będzie w ich imieniu publikował na portalu różnego rodzaju treści. Potwierdzenie danych przez portal nie będzie widoczne przez innych.

Struktura cenowa

Roczna stała stopa oprocentowania w Aasa Polska wynosi 10%. W skład kosztów pożyczki wchodzi jednorazowa opłata przygotowawcza (w zależności od tego, jaka jest wysokość pożyczki), miesięczna opłata administracyjna, i wspomniana wyżej roczna stopa oprocentowania. Opłata przygotowawcza wynosić może od 490 zł (przy mniejszych kwotach) do nawet 6 790 zł (przy tych większych). Przyjmijmy, że klient pożycza w firmie Aasa Polska kwotę 1 500 zł na okres 20 miesięcy. Wtedy dla takiej kwoty roczna stała stopa oprocentowania wynosi 116,56%.

Placówka chwali się lekkimi ratami. Jak więc rozkładają się one w tym przypadku? Miesięczna rata, przy takim przykładzie pożyczki, będzie wynosiła nie więcej niż 142 zł! Po tych wyliczeniach całkowita kwota zapłaty dla klienta to 2 720,61 zł. Jako kolejny przykład weźmy wyższą kwotę pożyczki, np. 7 000 tys. zł, które klient chce spłacić w 24 miesiące. Opłata przygotowawcza przy takiej kwocie wynosi 4 790 zł, z kolei roczna stopa oprocentowania 87.71%. Odsetki jakie firma nalicza do spłaty pożyczki wynoszą 730,52 zł, co oznacza, że całkowity koszt pożyczki to 12 520,52 zł.

Wsparcie klienta

Firma Aasa Polska oferuje swoim klientom wygodne oraz jak sama nazywa „lekkie” raty. Ze względu na to, że można je rozłożyć aż na 24 miesiące, są one niezwykle niskie i dostępne niemal dla każdego. Dodatkowo nie musisz martwić się o przygotowywanie stosu papierów wymaganych w niektórych bankach w celu załatwienia formalności. Tutaj wystarczy Ci tylko numer PESEL i rachunku bankowego.

Dodatkowo firma w relacjach z klientami stawia przede wszystkim na zaufanie, transparentność oraz bezpieczeństwo. Jak już wspomniano też wyżej klienci, którzy posiadają pewne pytania mogą skorzystać z dostępnej infolinii,  formularza lub czatu dostępnego na stronie internetowej lub osobiście iść do siedziby firmy, która mieści się w Warszawie przy ul. Hrubieszowskiej 2.

Podsumowanie

PL Aasa Finanse Logo 3Firma Aasa Polska jest skandynawską firmą, która działa w Polsce od 2012 roku i oferuje swoim klientom zarówno stacjonarne, jak i internetowe pożyczki. Klient sam decyduje jaką kwotę chce pożyczyć oraz w jakim okresie ją spłaci. Może pożyczyć aż 10 tys. złotych  i rozłożyć spłacanie nawet na 24 miesiące. Tak długi okres spłaty oferuje klientom serwisu naprawdę niskie raty, które niemal każdy będzie w stanie spłacać. Jeśli chcesz wziąć pożyczkę wystarczy tylko wypełnić wniosek online, do którego potrzebny będzie numer rachunku bankowego i PESEL.

Po wykonaniu tej czynności firma zaczyna wieloetapowy proces oceny zdolności kredytowej potencjalnego klienta firmy. Ma to zapewnić osobom korzystającym z usług serwisu bezpieczne pożyczki. Kontakt z firmą jest niezwykle łatwy dzięki infolinii oraz możliwości zadania pytania konsultantowi przez internetowy czat. Dodatkowo dla tych, którzy żyją w biegu, a swoje wydatki chcą kontrolować na bieżąco firma oferuje aplikację mobilną.

Warto zaznaczyć, że z usług firmy mogą skorzystać również osoby powyżej 60 roku życia, więc każdy emeryt i rencista może swobodnie pożyczyć pieniądze na wszelkie nieprzewidziane wydatki lub realizację zawsze odkładanych na potem planów. Firma w relacjach z klientami stawia na transparentność, wobec czego nie czekają na Ciebie żadne ukryte koszty wypisane w umowie drobnym druczkiem. Firmę poleca wiele jej klientów dlatego nie dziwi nas fakt, że uzyskała w 2016 roku I miejsce w konkursie Laur Pośredników Finansowych.