1xBet DOŚWIADCZENIA 2019

Bukmacher 1xBet

 • Wiele ciekawych zdarzeń live
 • Dostępne transmisje spotkań online
 • Ciekawa oferta bonusowa
 • Przejrzysta strona, intuicyjna w obsłudze

 

Bukmacher 1xBet

Bukmacher 1xBet to bukmacher, który na rynku jest już od roku 1997. Bukmacher ten pochodzi z rynku rosyjskiego – tam znajduje się siedziba właściciela i tak jest też największy rynek dla tego bukmachera – posiada on bardzo wiele punktów stacjonarnych. Spółka córka, która oferuje zakłady online powstała w roku 2007 a dla klientów strona bukmachera jest dostępna od roku 2011. Bukmacher jest zarejestrowany na wyspach karaibskich konkretnie w Curacao.

Niestety nie jest to bardzo dobra wiadomość dla polskich graczy – choć wymagania krajów na wyspach karaibskich jeśli chodzi o bezpieczeństwo są bardzo wysokie. Wiele firm przenosi swoją rejestracje na wyspy karaibskie nie dlatego, że nie jest w stanie spełnić europejskich wymagań na przykład w zakresie ochrony danych osobowych a raczej dlatego, że w krajach tego regionu świata dużo bardziej korzystna dla przedsiębiorców jest polityka podatkowa.

Dużo niższy jest podatek dochodowy czy także podatki od osób fizycznych – nie ma konieczności płacenia także podatku dochodowego czy innych danin od wygranej przez poszczególnych graczy. Mimo wszystko jednak wymagania dotyczące ochrony danych osobowych graczy czy bezpieczeństwa są niższe niż na przykład w przypadku bukmacherów zarejestrowanych na Malcie czy na Cyprze a nawet na Giblartarze.

Nad danymi tymi nie ma żadnej kontroli Komisja Europejska ani żadne instytucje z nią związane. Dodatkowo w przypadku jakichkolwiek sporów znacznie trudniej uzyskać wsparcie czy wygrać sprawę sądową gdy mówimy o przedsiębiorstwie znajdującym się poza granicami Unii Europejskiej – a nawet gdy nie jest to trudne to wiąże się na pewno z dużo wyższymi kosztami.

Nie trzeba jednak zawsze zakładać najgorszego – pamiętajmy, że bukmacher ten ma bardzo wielu klientów w Rosji – kilkaset punktów, zatrudnia prawie 5000 osób – przede wszystkim w Federacji Rosyjskiej w związku z czym jest to z pewnością poważna firma, która ma wielu zadowolonych klientów. Z drugiej strony w internecie przeważają mało pozytywne opinie na temat tej firmy – wiele jest uwag co do obsługi klienta czy wypłacalności tej firmy.

Nie wesoło wygląda również obraz firmy gdy spojrzymy na oceny wystawione tej firmie przez niezależne agencje oceniające wiarygodność bukmacherów. Ocena tej firmy zwykle jest w okolicach „D” – oznacza to, że firma może być zagrożona upadłością a jej stosunek do klienta oraz wypłaty i wypłacalność stoją pod bardzo dużym znakiem zapytania. Miejmy zatem na uwadze takie ryzyko gdy zdecydujemy się wpłacać pieniądze do 1x bet – nie jest nigdy pewne, że uda nam się wygraną wypłacić.

Polskich graczy może natomiast zainteresować fakt, że bukmacher ten przygotował stronę również w języku polskim. Nie jest to może wielkie wyróżnienie gdyż strona jest dostępna w aż 35 różnych językach świata – zawsze jednak miło jest grać i obsługiwać stronę w swoim ojczystym języku. Niestety duża część tłumaczenia wygląda jakby została wykonana z użyciem automatycznych narzędzi do tłumaczenia – w związku z tym jakość tych tłumaczeń jest bardzo niska i pozostawia wiele do życzenia co zaciera dość mocno pozytywne wrażenie związane z tym, że to tłumaczenie w ogóle istnieje.

Wady i zalety w skrócie

 • Plusy

  • Responsywna strona internetowa
  • Wiele możliwości zakładów
  • Niezle kursy
  • Wiele metod płatności
  • Całkiem korzystne warunki obrotu bonusem online
 • Minusy

  • Dość słaba reputacja w internecie i u niezależnych obserwatorów
  • Nieczytelna strona internetowa – subiektywna opinia

Platforma

Całość oferty jest oczywiście jak to standardowo bywa u bukmacherów po prostu przez przeglądarke – nie ma konieczności instalowania dodatkowe oprogramowania. Nie trzeba ściągać 1xbet app. Dość dobrze jest przygotowana również strona mobilna – nie ma wątpliwości, że została przygotowana przez najwyższej klasy specjalistów w zakresie designu stron a także ich funkcjonalności.

Strona jest jednocześnie dość kolorowa oraz posiada wiele banerów oraz guzików przez co dla niektórych może wydawać się dość nieczytelna i powodować może to u czytelników swego rodzaju rozdrażnienie – choć z pewnością jest to wrażenie jedynie subiektywne. Jeśli chodzi o funkcjonalności nie ma natomiast już żadnych problemów z tą stroną – wszystko wydaje się byc w jak najlepszym porządku.

Dość dobra jest oferta – zarówno jesli chodzi o zakłady standardowe jak i zakłady live – zarówno tych i tych zakładów jest dość dużo w ofercie oraz są oferowane całkiem niezłe kursy – za to z pewnością należy pochwalić tego bukmachera. Bardzo warte podkreślenia jest to, że bukmacher oferuje również transmisje wielu wydarzeń live. Nie tylko można więc obstawiać ale także mając konto u tego bukmachera można obejrzeć sobie transmisje z różnych mniej i bardziej ważnych wydarzeń z całej Europy a nawet i całego świata.

Pod względem ilości prowadzonych transmisji bukmacher ten może dorównywać z pewnościa swoim największym konkurentom na polskim rynku. Jak już wcześniej zostało wspomniane bukmacher ten posiada stronę w języku polskim – choć tłumaczenie jest dość niskiej jakości – trzeba jednak podkreślić, że oprócz tego można również kontaktować się z obsługą klienta w języku polskim – jest to z pewnością dość znacznym ułatwieniem dla graczy, którzy gorzej posługują się językiem angielskim.

Nawet dla tych, którzy posługują się dość sprawnie zawsze łatwiej jest posługiwać się jednak językiem ojczystym w szczególności gdy rozmawiamy na przykład o zawiłych kwestiach dotyczących warunków bonusów, problemów z przeprowadzeniem weryfikacji czy innych zawiłych kwestia związanych z ofertą bukmachera czy prawnymi kwestiami przedstawianymi w regulaminie. Poza tym istnieje wiele innych przydatnych funkcji.

Można do nich zaliczyć na przykład możliwość zakończenia zakładu przed czasem w przypadku gdy nasz zakład jest notowany live a także gdy jest szansa, że będzie wygrany – oczywiście bukmacher pobiera w takich przypadkach stosowną marże podobnie jak konkurenci – czasem jednak ta opcja bywa przydatna. Fajną funkcją jest także możliwośc ustawienia powiadomień na email po rozstrzygnięciu kuponu – szczególnie gdy nie jest to nasz podstawowy bukmacher bądź gdy otworzymy długoterminowe kupony takie powiadomienie może miec swoje zalety i tu mamy możliwość ustawienia w ten sposób by takie powiadomienia otrzymywać.

Dość dobrze rozwiązane jest także bezpieczeństwo na tej stronie – jesli chodzi o dostępność. Bukmacher utrzymuje kilka mirrów swojej strony – w praktyce oznacza to, że strona dostępna jest z kilku serwerów – w przypadku problemów z jednym z nich można bez problemu skorzystać z innego (dzieje się to oczywiście poza świadomością gracza – nie trzeba nic robić) ale gwarantuje to, że strona jest dostępna praktycznie bez większych przestojów.

Warto wspomnieć tez o obsłudze klienta, która w przypadku tego bukmachera jest dostępna wieloma różnymi kanałami – zarówno przez email, telefon jak i czat live – co jest standardem w tej branży – tutaj trzeba jednak także podkreślic, że na wszystkich kanałach otrzymamy profesjonalną a przede wszystkim sprawną pomoc. Niestety trzeba zauważyć, że czasem czas odpowiedzi na zapytania w języku polski jest dłuższy niż gdybyśmy kontaktowali się z obługa klienta w języku angielskim – jest to jednak niewielka cena jaką trzeba zapłacić za komfort rozmawiania w języku polskim z obsługą klienta.

Depozyty i premia

Bukmacher oferuje ciekawy 1xbet bonus w wysokości 100% od pierwszej wpłaty aż do 100 dolarów USD. Nie są złe równiez zaproponowane przez bukmachera warunki obrotu. Bonus trzeba obrócić 3 – krotnie przy czym do obrotu liczą się tylko kupony, które mają przynajmniej 3 zdarzenia. Dodatkowym warunkiem jest to, że kazde z tych zdarzeń musi miec kurs minimalnie 1.4. Nie jest to może bardzo prosty do obrotu bonus jednak warunki nie są także bardzo trudne do spełnienia.

Jeśli chodzi o wpłaty i wypłaty mamy do wyboru bardzo wiele metod w tym preferowane przez graczy z Polski porfele elektroniczne. Wypłaty są zwykle szybkie i bezproblemowe – pamiętajmy jednak o opiniach jakie ma ten bukmacher – być może większe problemy pojawiają się gdy chcemy wypłacić wysoką kwotę. Nie ma natomiast wątpliwości, że bukmacher bardzo walczy z multikontami.

Ze względu na oferowany bonus, każdy gracz, który skorzysta z oferty bonusowej będzie poproszony o przejście standardowej procedury weryfikacyjnej – w przypadku podejrzenia multikonta- na przykład na postawie adresu IP bukmacher daje sobie w regulaminie aż 2 miesiące na dokonanie weryfikacji a w ostatecznym rozrachunku może odmówić dokonania wypłaty. Warto wspomnieć równiez o tym, że w wielu przypadkach, gracze którzy nie skorzystają z promocyjnej oferty bonusowej nie będa proszeni o dostarczenie żadnych dokumentów w celu weryfikacji.

Trzeba także dodać, że w wielu przypadkach wypłaty przebiegają bardzo szybko na przykład na Skrill można otrzymać wypłatę nawet w ciągu kilkunastu minut. Dla początkujących graczych cenną informacją będzie również to, ze zarówno minimalna kwota wpłaty jak i wypłaty w przypadku większości metod nie jest zbyt wysoka i nie powinna przekraczać naszych możliwości.

Ocena i opinia

Podsumowując 1xbet to bukmacher, który jest delikatnie kontrowersyjny. Nasz test nie wykazał wielkich problemów w funkcjonowaniu tej strony oraz firmy. Zupełnie inne 1xbet opinie można natomiast znaleźć w internecie i trzeba z pewnością poważnie brać je pod uwagę przy korzystaniu z usług tej firmy bukmacherskiej. Dodatkowym czynnikiem wskazującym, że firma ta nie działa do końca uczciwie jest to jak została oceniona przez niezależne agencje ratingowe.

Ocena na poziomie D – oznaczająca możliwość niewypłacalności i regularne problemy przy wypłacaniu pieniędzy graczom z pewnoscią powinna zwiększyć naszą czujność i powinniśmy zastanowić się kilkukrotnie zanim wpłacimy pieniądze do tej firmy. Poza wiarygodnością strona prezentuje się wręcz bardzo dobrze. Firma 1xbet oferuje wysokie kursy, ciekawy bonus bez bardzo dużych wymagań jeśli chodzi o obrót a także szeroką ofertę.

Bardzo dużym plusem jest z pewnością możliwość oglądania transmisji różnych wydarzeń online – przede wszystkim jeśli chodzi o piłkę nożna oraz tenis ziemny. Nie do końca może przypaść do gustu wszystkim układ strony, jej kolory oraz to, że jest tam bardzo wiele guzików, banerów i elementów, które powodują, że czasem przy pierwszym spojrzeniu na stronę czujemy się zagubieni i nie do końca wiadomo, gdzie kliknąć aby znaleźć to czego faktycznie szukamy.

Podsumowując 1xbet sprawia wrażenia ciekawej alternatywy dla najbardziej znanych bukmacherów dla naszym rynku. Oferta oraz wiele innych czynników powoduje, że może to być ciekawa opcja – trzeba jednak się zastanowić czy nie wstrzymać się z korzystaniem z usług tej firmy bukmacherskiej aż do momentu gdy poprawi się jej reputacja na rynku a także ocena firm ratingowych.